Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal mikor lehet elültetn...

Tavasszal mikor lehet elültetni legkorábban jácint, nárcisz és tulipán hagymákat?

Figyelt kérdés
Tudom, ősszel kellett volna, de most kaptam.

2022. jan. 12. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor tedd most cserépbe bent
2022. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bent semmiképpen, mert kihajtanak és kinyiffannak. De kint mindenképpen, és mielőbb. Ezeknek szeptember végétől mostanáig már hatalmas gyökérzetet kellett volna fejleszteni. Tavaszi ültetés esetén néhány apró virág várható, és a hagymák túlnyomó része nem fogja megérni a következő évet.

Most tedd hideg helyre, ahol azért nem nagyon megy 0 fok alá a hőmérséklet. Aztán amint elmúlnak ezek a mostani fagyok, a föld kienged, és az előrejelzés szerint még vagy 10 napig nem is lesz -3-4 foknál hidegebb, akkor azonnal ültess. Túl sok jóra így se számíthatsz, mert 4 hónap késéssel fog elkezdődni a gyökeresedés, de mindenképpen több esélyük lesz, mint ha nem ültetnéd ki őket.

Ha csak kevésről van szó, akkor tényleg lehet pl. virágládába is ültetni már most, és amikor épp nagy hidegek vannak, akkor fűtetlen zárt helyen tartani, jobb időben meg a szabadban.

2022. jan. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elültettem őket a helyükre. Majd kiderül. Ha nem is lesz szép idén, remélem életben maradnak a hagymák és jövőre jó lesz.
2022. febr. 13. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!