Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a tavaszi hagymás virágokat...

Ha a tavaszi hagymás virágokat most ültetnèm akkor kinőnek? Kardvirág hagyma mikor ültethető legkorábban kertbe?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ládába ültetem és ha kihajt mikor már jobb idő lesz mehet a kertbe.

#jácint #tulipán #nárcisz #kardvirág #tavaszi hagymás vigágok
2018. márc. 11. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek a virágok nem szeretik a 2 x ültetgetést .

A tavasziaknak már a földbe lenne a helyük,legfeljebb később vírágoznak .A kard virágokat május első napjai lőtt nem raknám földbe .Ültetés előtt vízbe ,szivják meg magukat .

2018. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,de ha nem kerültek földbe időben akkor mikor ültessem mostanában?
2018. márc. 11. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Kardvirágot jó elültetni áprilisban,amikor már nem fagy.
2018. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen kinől,de szép virágokra ne számíts idén, ugye ősszel kellett volna.

A kardvirágot leírták

2018. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én termelek piacra vágott kardvirágot. Március végén már mennek a földbe a hagymák. (Pontosabban, hagymagumója van a kardvirágnak, nem hagymája. :)

Ameddig hideg a föld, addig úgysem bújnak ki, viszont gyökeret már fejlesztenek.

Amúgy se valami fagyérzékeny növények, az ilyen gyengébb teleken, amikor nem fagy át mélyen a föld, a benne maradó kicsik áttelelnek, és tavasszal kihajtanak. Várhatóan olyan lesz idén is a föld, ahol tavaly voltak, mint a gyep, százával hajtanak ki az aprók.


A tavaszi hagymásokat mielőbb ültesd el, még akkor is, ha sár van.

Egy hónapja én is kaptam vagy 50 jácintot, és amint tudtam, ültettem is el őket, hogy ha idén nem is sokat fognak mutatni, de legalább jövőre legyen szép virágom belőlük.

Ezeknek már szeptembertől a gyökeret kellene fejleszteni. Minél később ülteted őket, annál kisebb esélyed lesz a jövő évi virágra. (Az ideire így is csak mérsékelt az esélyed, ami lesz, az is apró lesz.)

2018. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. márc. 12. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!