Kezdőoldal » Otthon » Kert » Örököltem egy házat, ahol...

Örököltem egy házat, ahol szőlő van, mi a teendőm vele?

Figyelt kérdés
Mikor mit kell csinálni vele és mire kell figyelni, hogy jól teremjen és ne menjen tönkre? Fogalmam sincs, hogy milyen fajtájú, annyit tudok csak laikusként, hogy az egyik hagyományos zöld, a másik vörös szőlőt terem.

2022. jan. 18. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora terület? Hány méter a szőlő összesen (kordonméterben)?


Ha 10-20 méter, akkor saját magad is meg tudod csinálni - van pár neten is elérhető könyv a metszésről, permetezésről.

Ha viszont egy nagyobb terület, és sok méter a szőlő, akkor érdemes valakit felfogadni a faluban, aki ért hozzá.

2022. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Falusi ház, ahol van két autóhossznyi udvarrész. Az egyik szélén egy sorban van szőlő a járda mentén. Harmada vörös, maradék zöld és nem bort készítettek belőle. De szerintem nem is csemege szőlő, mert ez kis szemű. Annyi biztos, hogy szokták permetezni, de hogy mikor, azt nem tudom.
2022. jan. 18. 10:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2: OK, akkor ezt simán meg tudod csinálni saját magad.


Rengeteg weboldal, blog, stb. van a neten, ahol egy sima google kereséssel ("szőlő metszése", "szőlő permetezése") megtalálod a szükséges infókat. pl:


[link]


[link]


A youtube-on is rengeteg ilyen videó van, ahol elmagyarázzák az alapvető tudnivalókat.

2022. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Én a bor szölőt is szeretem enni, vannak belőle édesebb fajták is, de már gyümölcs centrifuga segítségével csináltam mustot és abból bort is.

Nálunk szölő lugas van, azt kb úgy metszed, ahogy akarod, de rendes szöllőnél is csak 1-2 termő rügyet kell hagyni ha jól tudom és nem lesz probléma.

Permetezés meg tavasszal, amikor jönnek a rovarok.

2022. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4: a permetezés nem elsősorban arovarok ellen van a szőlőnél!!! Hanem a gombabetegségek ellen! Peronoszpóra, szürkerothadás, lisztharmat, egyebek... E mellett lehetnek rovarkárosítók is (levélatkák, sodrómoly, stb.), de elsősorban a gombabetegségek tudják tönkrevágni a termést.
2022. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az antikváriumok tele vannak a szőlő gondozásával kapcsolatos könyvekkel. Viszonylag sok munka van vele, sok elpuhult városi ember ezért is vágja ki a tőkéket. Valójában akkor hasznos, ha valaki rendszeresen tud vele foglalkozni és ez nem jelent külön gondot.
2022. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

A falusiak döntő többsége is kivágta a szőlőjét.

Nagyon sok munka van vele, szeretni kell, anélkül nem megy.

2022. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7: azért teljesen más kategória, hogy 10-20 ötvenméteres kordonról van szó, vagy kiskerti 2x8 méterről, amit a kérdező ír.

Ezzel kb. szezononként 5x fél óra munka van...

2022. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem nem is csemege szőlő, mert ez kis szemű."


Kisszeműben is van nagyon finom ennivaló szőlő, ilyen pl. a saszla, vagy néhány muskotályos.

MINDENRŐL (metszés, permetezés) találsz teljesen tökéletes leírásokat a neten, csak nem ártana tudni, hogy milyen fajta.

Idősebb szomszéd biztosan fogja tudni!

2022. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy deríthetem ki, hogy milyen fajta? Mit nézzek rajta? Szomszédság kihalt, nem tudok kérdezni...
2022. jan. 18. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!