Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea gyökereztetés tippek?

Orchidea gyökereztetés tippek?

Figyelt kérdés

Az egyik lepke orchideámnak a közegben lévő gyökerei teljesen elrohadtak és csak pár lég gyökere maradt meg. Mibe rakjam vagy ültessem bele hogy úgy gyökereket tudjon hozni és ne pusztuljon el? Jelenleg agyaggolyókon van és permetezem a levelét.

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2022. jan. 19. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem JBL manadóban vannak (akváriumi talaj, apró égetett agyaggolyók) Jártam szintén így, hogy elrohadt a gyökere, azokat levágtam, majd a nedves talajra tettem. Helyrejött! :)
2022. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.970 találatú javaslat.

Többet nem utatok.

[link]

2022. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Virágboltokban, kertészetekben lehet venni orchidea ültetőközeget. Orchidea virágföld néven is árulják sok helyen, rákereshetsz így is, de ez valójában nem föld, hanem kéreg meg hasonlók keveréke. Legalábbis, ami ér valamit.

Nem kell külön gyökereztetni, beleteszed ilyenbe (átlátszó edénybe), és próbálod nem agyonöntözni, mint most. Ki fog gyökerezni, és életben marad. Egy pár hétig még permetezheted.

2022. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
A természetes élőhelyén az orchidea nem földben gyökerezik, hanem a fák ágai közt megtelepedő lombhulladék, moha, stb keverékében.
2022. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is jártam így tavaly, én egy üres tálba tettem, és világos helyre, amíg nem hozott gyökeret, és ha ráncosodott a levele és a gyökerei is szürkések voltak (vizet kívánt) a léggyökereit beáztattam óvatosan, hogy a növény töve ne legyen vizes. Fél-egy óra elteltével pedig visszatettem a tálba. Amikor új gyökereket kezdett növeszteni agyaggolyóba ültettem, mivel nem kaptam olyan orchidea közeget, ami szimpatikus lett volna.


A levél permetezéssel óvatosan, ha befolyik a növény közepébe, rohadást indíthat el ami végzetes lehet a növénynek.

2022. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!