Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ficus microcarpa ginseng...

Mostmondjammeg kérdése:

Ficus microcarpa ginseng mitől pusztul el?

Figyelt kérdés
Ficus microcarpa ginseng egy ideje pergette le a leveleit, de új nem fejlődött, illetve bár földet cseréltem, szinte itt halik meg a szekrény tetején. Ott tart a törzse, hogy már ujjal benyomható, a gyökerei még kemények, mit lehet ilyenkor vele tenni? Sajnálom a növényt, nem értem, ha állandó hőmérsékleten, nem túl melegben volt nem agyonlocsolva, mibe halik bele.Párát a környező növények adták neki. Jelenlega földből kivettem, és az épnek látszó gyökereit levágom, hátha azon részei még képesek tovább élni, de nem tudom mitévő legyek.

#ginseng #elszárad #pusztulás #Ficus microcarpa #nincs levele
2022. febr. 2. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
csak nem szupermarketes bonsai?
2022. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, találtam, de akkor még volt rajta pár levél, de azóta bebarnult a fő gyökere majdnem a tövéig. Ma le is vágtam amíg barnult lett, mert az a rész puhult is. A maradékot kis viz felé helyezve lefedve tartom, hátha magához tér.

Nem értem az OBIban ezek annyira szép zöldek aztán hazahozva 1-2 hónap és vége. Pedig talajat is cseréltem alatta.

2022. febr. 2. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha találtad, akkor rögtön le kellett volna vágni a leveles hajtásokat, mert azok vízben meggyökeresedtek volna. Az én hasonló növényem is így járt pár év után, hogy a vastag tőrész egyszer csak elpusztult, de én akkor a hajtásokat meggyökerezettem és azok azóta is élnek. Ahogy elnéztem ezeket a növényeket, ezek tulajdonképpen sokéves növények alsó törzsdarabjai, amikről levágták a hajtásokat és a gyökérzet nagy részét is és kis cserépbe ültették őket. Esetenként még beleoltottak fiatal hajtásokat is. A kevés gyökérrel rendelkező öreg tő aztán nem bírja korlátlan ideig és tönkremegy.
2022. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!