Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ficus Ginseng Bonsai/Ficus...

Ficus Ginseng Bonsai/Ficus microcarpa ginseng metszését hogyan végezzem helyesen?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete kaptam ezt a kis fácskát, elvileg 15-20 éves, megunták, nem is gondozták.

Most egy ablakban van, ahol nincs radiátor, szerencsére egész jól van még.

Szeretném helyrerázni, nem tudom hogy kezdjek neki a metszésnek, ha egyáltalán lehet még. Előzőleg valaki biztosan vagdoshatta, mert vannak kiszáradt vágásnyomok.

A levelei még épek, de az újak satnyán nőnek ahogy elnéztem.

Hogy segíthetnék rajta?

[link]



2016. jan. 18. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Most van itt az ideje a metszésnek. Úgy formálod, ahogy akarod, milyen alakúnak elgondolod.
2016. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most van itt az ideje a metszésnek. Úgy formálod, ahogy akarod, milyen alakúnak elgondolod. De a fôldet sem feledd cserélni.
2016. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, új földben van.

Csak azt nem tudom hol vágjak bele, minden szára fás, úgy tudom hogy csak zöldbe szabad vágni.

Leveles ágat is simán levághatok? Dugványnak jó lenne mondjuk.

2016. jan. 18. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol vízszintesen áll egy hosszú hajtás, azt nyilván vágni kell (ha nem akarod drótozással másfelé irányítani).

2 egészséges levél után vághatod.

2016. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!