Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja ennek a citrus gyümölc...

Mi baja ennek a citrus gyümölcsnek?

Figyelt kérdés

Ezt a Calamondint 2 napja vettem:

[link]


2-3 gyümölcs ilyen rajta, ezeket levegyem vagy semmi baja és csak a külseje ilyen?


2022. febr. 9. 10:08
 1/6 A kérdező kommentje:
(elfelejtettem írni hogy összesen 20db van rajta, 2-3 ilyen csak)
2022. febr. 9. 10:12
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Amikor a gyümölcs még egész pici volt, mechanikus sérülés érte, és ott parásodot a gyümölcs héja.
2022. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
szerintem csak valami mechanikai sérülés
2022. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"1.3. Rák és szemölcs


A varasodás betegségével a növény bármely része megemelkedett foltokkal borulhat. Idővel helyettük lyukak jelennek meg a levéllemezeken, és az ágak és gyümölcsök megrepednek a sérüléseknél. A szemölcs foltokként is megjelenik, amelyek később rózsaszín-szürke szemölcsökké fejlődnek. Fokozatosan növekszik a méretük, olyan növekedésekké válnak, amelyek megjelenhetnek a leveleken, hajtásokon, gyümölcsökön, ami halálukhoz vezet. A betegség miatt a petefészkek leesnek.


A varasodás és a szemölcsösség elleni küzdelem a növény érintett részeinek eltávolításával kezdődik, majd a fát ismételten gombaölő szerekkel permetezik: Bordeaux folyadék, réz vagy vas-vitriol, réz-oxiklorid oldatai (az utasításoknak megfelelően).Alkalmasak olyan gyógyszerek is, mint a Cuprozan vagy a Strobilin."

[link]

2022. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok és szerintem vidd vissza. Cseréltesd ki egy egészségesre!
2022. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3 nap után végre visszaírtak Spanyolból ahonnan a cetlije szerint ered (Google fordító bocsi):


Szia ...,


Köszönöm az e-mailed.


Megkérdeztem a termelési vezetőnket, aki elmagyarázta, hogy ez a növény nem beteg, csak az óvodánk karbantartása során keletkezett fizikai sérülés, amikor kis termése van.


Vagy valamilyen rovar érintett néhány apró gyümölcsöt, és ezzel a kis sérüléssel nőnek.


Nem probléma, ha más citrusokkal vagy más növényekkel együtt tud maradni J


(de azért inkább 1 hónapig külön tartom a többiektől)

2022. febr. 10. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!