Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legolcsóbb bonsai...

Melyik a legolcsóbb bonsai fafajta? Hol tudnám beszerezni Szegeden?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
lidlben lesz holnap
2010. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 NyelvZseni válasza:

Botanikus kertben mázsaszám terem a mag. Válasz, vesd, neveld, nyírd.

[link]

"A bonsai (japánul: 盆栽, tálcás kertészkedés, bon=edény, tálca, sai=növény) mesterségesen, művészien alakított, formára vágott, hajlított fa. Nevezik tálcás kertészkedésnek is, mivel a legismertebb formája a kis méretű, tálkákban nevelt és alakított fák tartása. Általánosan elterjedt tévhit,hogy a bonsai egy növényfaj. Ezzel szemben elvileg bármilyen fás szárú kétszikű növényből lehet bonsait nevelni, természetesen ennek azért korlátot szabnak az illető faj morfológiai jellemzői, pl. a túl nagy levélméret, az ágelágazások hiánya, vagy a túl nagy távolság a rügyek között stb. Másik tévhit, hogy a bonsai szobanövény. Ez csak a tró;pusi-szubtró;pusi fajokból kialakított fácskákra igaz és ezekre is csak a saját természetes élőhelyükön uralkodó klimatikus viszonyoktól eltérő körülmények között. Megjegyzendő, hogy ezen fajok némelyikének életbentartása é;ppen speciális igényei (magas és kiegyenlített hőmérséklet, magas relatív páratartalom) miatt egy átlagos magyar lakásban szinte reménytelen vállalkozás."


Ezeket vedd figyelembe és válasz, melyik fát akarod meg nyomorítani.

2010. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legnagyobb megdöbbenésemre és Debrecenben az Újkertben köztéren találtam egy vadgesztenye bonsait. Egy kutya kaparhatta a lyukat, abba gurulthatott egy vadgesztenye. A lyuk kb 30 centis volt. Aztán a rendszeres fűnyírás miatt mindig vissza lett vágva. Kivettem és gondoztam. De nem tudtam jól átteleltetni a garázsban, és tavasszal nem hajtott ki. A "boncolás" során derült ki, hogy 3 éves volt.

Magam sem hittem volna, hogy ebből a nagylevelű, magasra növő fából lehetséges bonsait nevelni...

2010. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!