Kezdőoldal » Otthon » Kert » A láncfűrész utáni fűrészpor...

A láncfűrész utáni fűrészpor felhasználható a kertben,vagy valamire?

Figyelt kérdés
10m3 fa fel lett vágva láncfűrésszel és lett 9 zsák nagy fűrészpor.Mivel láncfűrész vágta erre a mennyiségre elment 5liter lánckenő olaj is aminek egy része kb fele,ebbe benne van. Jó trágyázni,komposztálni vagy ilyesmi vagy csak kárt tenne a talajba. Esetleg el lehet tüzelni a kazánba(érdemes)? Vagy milyen egyéb dologra használható? Vagy adjam le a hulladékudvarba?
2022. febr. 19. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én a kompsztálóba teszem.
2022. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vagy kazánba gyújtósnak, vagy komposzt. Én az utóbbiba tettem, ami két év után szétszórható.

Ha biztosra akarsz menni, akkor kazán.

2022. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én minden évben beterítettem a kertbe,és kapáló géppel bekapáltam .
2022. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
66%
Használható tűzre vagy komposztnak. Esetleg kerti dekorációnak is.
2022. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Szinesztetikus olaj veszélyes hulladék, én nem használnám fel a kertben. Viszont ha a láncfűrészbe növényi olajat tettél volna, azzal nem lenne gond mert lebomlik. Csak azzal macerásabb mert használat után át kell mosni a fűrészt mert beragad. Szóval, eltüzelés.
2022. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
De egyébként van Bio-Láncfűrész olaj is ami lebomlik és nem ragad.
2022. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen mennyiségű olaj nem mennyiség.

Mondjuk, mivel sok a fűrészpor, ezért egy kisebb kertbe nem szórnám ki így frissen. Legfeljebb egy év komposztálódást követően.

Vagy érdemes lenne valamilyen formában eltüzelni. Préselve, vagy valahogy. Egy ismerősöm csinál prést, minimális tapétaragasztóval bekeverve csinálja, és eltüzeli. Biztos van film a Youtube-on is.

2022. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!