Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a láda alkalmas lehet...

Ez a láda alkalmas lehet bambusz ültetésre?

Figyelt kérdés

Kedves kertbarátok, kérlek segítsetek nekem. Van egy kisebb terület, amit al szeretnék takarni a szomszéd elől. Mivel ott fut a földben nem túl mélyen szennyvíz kivezető cső, ésa hely is kicsi, lehetőségem sincs nagyobb gyökeret eresztő növény ültetésre, ezért arra gondoltam teszek oda nagy virágládát, és abba ültetek bambuszt, ami örökzöld, és még magas is, tehát kiválóan takarna. A nagy méretű fa virágládák elég borsos árúak, ezért arra gondoltam, akár ilyen magaságyás is helyettesíthetné, megúsznám kettőből. Nektek mi a véleményetek, ez jó lehet bambusz ültetéshez?


[link]


2022. febr. 20. 07:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

Ezt írja róla:

"Erős, vastag UV stabil műanyagból készült terrakotta színű virágcserép, pálmák, citromfák, díszcserjék, leanderek számára.

Alátétnek a hozzá való Óriás virágcserép alátét 68 cm-es terrakotta ideális választás."

2022. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezt láttam, csak kérdés, hogy valóban így van-e.
2022. febr. 20. 17:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálam is szökik a bambusz!

Szerintem ez a magaságyás jó ötlet! Mivel nagyobb a térfogata, kevésbé szárad ki. Viszont kettő hátránya lehet. Az egyik, hogy ha jön valami nagyon hideg, ami egyre ritkább, de jöhet, akkor kifagyhat. A másik pedig, hogy alul kb egy méterig nincs lombja, csak a szárak sokasága, így abban a sávban nem igazán fog takarni.

2022. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bármibe is ülteted kell neki a metszés, ez a gyökérzetének kezelésére is igaz.

Időnként ki kell venni és agresszíven visszaszorítani a terjeszkedését.


Nálam műanyag kaspókban vannak csoportosítva, rendezve és úgy van leásva a földbe, hogy a pereme vízszintbe van a földdel és pala kövekkel vannak letakarva.


A derekam miatt jobb a kisebb elrendezés, nehéz lenne kiemelni nagyobbat nekem.

2022. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Végül megvettem ezt a habarcsládát. Addig méricskéltem, és próbáltam leásni, míg végül a csövek mellett csak sikerült betenni a földbe. Francnak sem volt kedve tízezreket kiadni virágládákra. Két hete ültettem be a bambuszokat két nagy ládába, ha kevés , veszek még egyet. Egyelőre nagyo tetszik.

Aztán ha működik ez a dolog, szépen terjeszkednek, akkor lehet veszek én is nagyobb műanyag cserepeket is, és kialakítok belőlük néhány bambuszfoltot a kertben. :)

2022. ápr. 29. 21:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!