Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a láda alkalmas lehet...

Ez a láda alkalmas lehet bambusz ültetésre?

Figyelt kérdés

Kedves kertbarátok, kérlek segítsetek nekem. Van egy kisebb terület, amit al szeretnék takarni a szomszéd elől. Mivel ott fut a földben nem túl mélyen szennyvíz kivezető cső, ésa hely is kicsi, lehetőségem sincs nagyobb gyökeret eresztő növény ültetésre, ezért arra gondoltam teszek oda nagy virágládát, és abba ültetek bambuszt, ami örökzöld, és még magas is, tehát kiválóan takarna. A nagy méretű fa virágládák elég borsos árúak, ezért arra gondoltam, akár ilyen magaságyás is helyettesíthetné, megúsznám kettőből. Nektek mi a véleményetek, ez jó lehet bambusz ültetéshez?


[link]


2022. febr. 20. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát, nem semmi ára van. Bontott deszkából harmadából meg lehetne csinálni. De te tudod.

Szerintem jó lesz. Csak ha nagyra nő a bambusz pár év múlva, akkor nem biztos, hogy napi egyszeri öntözés elég lesz neki. Talán ritkítással ezen lehet segíteni, ha tényleg túl sok lesz. Eleve nem egy átlátszatlan dolog. Ha nagyon takarni akarsz, akkor olyan kerítés kéne inkább azon a részen. 3 m nem kerülne többe, mint ezek a ládák.

2022. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Látnád a virágládákét... 50-60 körül van ami kb. 80-100 cm széles. Mindenképp növényt szeretnék oda, egy bazinagy kerítés nem túl szép látvány. Igazából az a baj, hogy amikor lelépek a terasznak arról a részéről, ami a takarandó felülettel van szemben, akkor akaratlanul is olyan, mintha átbámulnék hozzájuk. Szóval nem kell, hogy 100%-os takarásban legyünk, de azért valamennyire igen.
2022. febr. 20. 07:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy ideig biztos jó,a későbbiekben meg borítékolható hogy a bambusz gyökere ki fogja nyomni a fát.
2022. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valami vékonyabb fém lemezt belülre ráfúratok valakivel, az megoldás lehet?

Habár igazából talán nem is ragaszkodnék annyira a bambuszhoz. Csak van 1-2 fajtája, ami nagyon tetszik. Ha találok valamilyen 2-3 méternél magasabbra nem növő örökzöldet, az is szóba jöhetne. Csak úgy felcsigázott a bambusz gondolata. :)

2022. febr. 20. 08:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezzel a gonddal küzdöttem, csak én a földbe ültettem a bambuszt és ment égbe-világba.

Ennyit mint a képen, eszembe nem jutott volna kiadni egy ládára, (mondjuk nem is tudtam volna) így aztán vettem ilyeneket:

[link]

8 db-ot, kilyukasztottam az alját, leástam a földbe és abba ültettem a bambuszt. Azóta béke van van a bambusz és köztem.

(habarcsládaként is rákereshetsz)

2022. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, ez baromi jó ötlet lenne, csak nekem nincs annyi helyem ott, hogy leássak egy ilyen ládát, amiatt a hülye cső miatt. Így aztán esetemben csak az jöhet szóba, hogy valami talajra helyezhető edénybe ültessek.


Egyébként amióta ebben van a bambuszod, azóta nem terjed oda, ahova nem kéne? Nem fúrja át a rizóma a műanyagot?

2022. febr. 20. 10:41
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

#6

Nem muszáj leásni, a föld felszínre is teheted!

Nyilván a 35ezres egy leheletnyit - de csak leheletnyit! - mutatósabb, mint a 3ezres, de egytizedébe kerül és a célnak tökéletesen megfelel. A fene sem fogja nagyítóval nézegetni, az összkép és a praktikum a lényeg.

De ezen a gondolatsoron elindulva teheted szüretelő dézsába, azok színesek (fekete, fehér, bordó, sötétkék, zöld) vagy bármi, nagy méretű műanyagba.

Nálam nem fúrta át eddig (3 éve) de nem is hiszem, hogy valaha is át fogja fúrni, a habarcsláda vastag, tartós anyag, mert különben habarcsot sem lehetne benne csinálni és tartani.

2022. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

A műanyagokkal az a baj, hogy nem UV-álló általában, amit nem ilyen célra gyártottak. A virágcserepek, virágládák igen, de a többi nem.

Van az az építkezéseken (is) használatos 12 l-es műanyag "habarcsos" vödör.

[link]

Na, ilyenben voltak nekem a kertben növényeim, és az első nyár végére gyengültek el annyira, hogy leszakadt a fülüket tartó rész, a második nyár végére meg a felső részük gyakorlatilag elporladt, el lehetett morzsolni. Szerintem ezek az olcsó habarcsládák is ilyesmi anyagból lehetnek. (Persze, nem biztos, utána kellene nézni.)

A földben nem éri UV, ott örök életű minden ilyesmi műanyag, a bambuszhajtás se tud fogást találni rajtuk, ha az oldaluk nem lyukas. Ha nálad kilátszódik a peremük a földből, és több éve ott vannak, akkor meg lehet nézni, hogy károsodtak-e, vagy bírják a napot.

A szüretelő dázsa kb. biztos, hogy nem fogja bírni a szabadban hosszú távon.

2022. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Rendben, akkor a 8-as válaszát mérlegelve, van kifejezetten virágdézsa (akár tuják tárolására) fehérben is válaszható opció!

[link]


Vagy a szokásos terrakotta színű műanyag virág "cserép" nagy méretben, 6-7ezer Ft-ért, nekünk a 2,5 m-es leanderek vannak ilyenben. De a bambusznak nem is kell ekkora.

[link]

2022. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez a bazinagy virágcserép is jó ötlet. Ha bírja a napot, akkor még meg is éri.
2022. febr. 20. 15:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!