Kezdőoldal » Otthon » Kert » 02.23.-án ülzettem tököt, nem...

02.23.-án ülzettem tököt, nem korai? Most próbálkozok elöször eddig paprikákat ültettem. Remélem amig jó idö lesz elfér bent a házban.. Milyen ötleteket tudtok? Lehet hogy folia alá ültetem majd ki es majd idővel leveszem róla a fóliasatort..

Figyelt kérdés
Segitseget infót elfogafok

2022. febr. 24. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha bent a fűtött szobában van, és nincs neki millió wattos világítás, akkor nemcsak a tök, hanem a paprika is túl korai volt. Majd meglátod, meg fog nyúlni, ki kell hajítani.

Fűtött szobában egy hónap múlva kellene a paprikát, a tököt meg április elején, vagy még később, mert még úgy se bírja a szobát, mint a paprika.

A tökfélék amúgy az ültetgetést se szeretik, helybe (a kertbe) vetve sokkal gyorsabban fejlődnek. Csak akkor érdemes őket palántának nevelni, ha tényleg nekik való helyen tudod nevelni nagyon fejlettre.

2022. febr. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tököt nem szokás palántázni.

A tököt a kertbe szokás ültetni április végén május elején.

Nyugodtan kidobhatod aprilis végéig nem bírja ki a szobában. Illetve nem is tűri az átültetgetést.


Az ültetési idő felvan tüntetve a csomagoláson.


A paprika jó de kikell tenned egy fűtetlen szobába ahol folyamatos napsütést kap különben megnyúllik május elejéig amikortól kiültethető.


A fólia sátor sem olyan nagy dolog mint gondolod. Bőven elég ha a kinti levegő lehűll -4 fokra és már lefagy a fólia alatt is, nem hőszigetelő.


A tököt meg nem tudod oda ültetni mert folyik rengeteg hely kell neki.

A paprika meg a meleget szereti nem is kell fagy és megfázik, megsínyli.

De fóliába mar áprilisban kirakhatod de persze áprilisban is előfordulhat kemény fagy es lefagy.

2022. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak 3 db mag amit vesztek így, a többit úgy ültetem ahogy írva van! A paprikával még várok, azt már ugymond megtanultam minden évben szerencsére bevált.

Hobbi fiatal kertészkedő vagyok, még tanulom a dolgot így örülök a tapasztalatszerzésnek

2022. febr. 25. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2

Gondolom, nem folyós sütőtök, hanem főzőtök, vagy ilyesmi. Azt szokás palántázni, ha valaki nagyon korait akar, meg van is hozzá megfelelő palántanevelője.

2022. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Indátlan fehér spárgatök
2022. febr. 25. 18:02
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig jól bírja, öntözöm és ablak mellett sok fényt kap.

azóta nől rendesen, egy nagy cserépben.

Két levélen a levél szélén van egy feketés folt mint egy papír megégett volna de nem nagy. ez mitől van? a túlságos napsütés se jó neki?

majd még dokumentálom a fejlődést ennek, de áprilisban fogok ültetni ahogy a nagy könyvbe leírva.

2022. ápr. 4. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Na ez az április is olyan, hogy még valamelyik nap hó volt, meg most éjjel is fagypont alatt. Én is várom már, hogy végre vethessem a cukkinit!:)
2022. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ott tartok, hogy lett 3 virág ezen a palántán már, de reggelre kinyílt este becsukódott.. aztán ugy maradt, mintha az lenne a jelzése még túl korán jöttem visszafordulok..

Remélem sikerül kiültetni ha már az idő engedi.

2022. ápr. 12. 20:32
 9/11 A kérdező kommentje:

Kipusztult :( :/

Így ez egy tanultság volt.

Következhet a rendes Áprilisi vetés több sikerrel, kertbe.

2022. ápr. 14. 15:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor végülis odáig nem jutottál el, hogy kiültesd, nem merted még, bent ment tönkre igaz?

Majd írj mikor ülteted a magot, megpróbálnám akkor, aztán tudunk értekezni kinek hogy halad ha van kedved.:)

2022. ápr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!