Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyakori vendég a...

Milyen gyakori vendég a tengelic nálatok a madáretetőnél?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire.Itt cinke meg veréb jön.
2022. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naponta jönnek. Többször. Sok

Volt, hogy 26 ig tudtam számolni,bántani nem tudtam követni...de máskor is lehet annyi, csak nem nézem egész nap és minden nap

2022. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012 telén nagy hó volt, 2-3 hónapon keresztül hó borította a tájat, mindenféle madárélelmet beborítva. 2 tengelic megtalálta a madáretetőnket. Másnapra már 4-en voltak. Naponta folyamatosan szaporodtak. Már a konyhaablak párkányán sem fértek el, folyamatosan verték le az ablak alá a napraforgó magot, így az ablak alatt is gyűltek a tengelicek. Már oda is marékszám dobáltam a napraforgót. Az előszoba ablakból fényképeztem őket. Van olyan fotó, amin 120! (azaz Százhúz !) db tengelicet lehet megszámolni. Ide sajnos nem tudok képet feltölteni. Azóta sem volt olyan hosszan tartó havas tél, tehát találtak maguknak élelmet. Ezen a télen szinte semmi hó nem volt felénk, találtak élelmet a madarak. Hiába tettem ki a napraforgó magot, még egy árva veréb sem jött a tájára.
2022. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Akkor hozzateszem: 0 hó van nálunk, nem is volt egesz télen. Talán egyszer 2 napig. De ők vannak.

2022. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tengelic van az etetőn, régen főleg januártól jöttek.


Itt a kertben van 6 darab madárodú, amibe megbújhatnak, meg költhetnek is később.


Az ősszel is szoktak jönni az érett napraforgó fejet enni.

2022. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!