Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi van a retek palántákkal és...

Mi van a retek palántákkal és a fokhagymával?

Figyelt kérdés
Külföldön élek (panelban), többféle palántát is nevelek idebent, amit majd ki akarok rakni a teraszra, ha már nem lesz fagy. Van például paprika, paradicsom, uborka... Egyikel sincs semmi gond. De a hónapos retek meg a fokhagyma furán viselkedik. A retket magról vetettem, (eléggé sokat). Annál azt tapasztalom, hogy időnként 1-2 szál eldől, elvékonyodik és elhal. A fokhagymát kis mennyiségben ültettem, gyakorlatilag a hűtőben kihajtott pár, én meg földbe dugtam. Annál azt tapasztalom, hogy fentről lefele fokozatosan elszáradnak a szárak. Mi lehet velük? Van a földben tápoldat, rendszeresen öntözöm. Talán a fény az, amiből kevés van, de lámpákkal megoldottam azt is. Na meg ugyebár a fokhagyma eddig vaksötétben fejlődött a hűtőben.

2022. febr. 28. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A reteknek melege van... A teraszon érezte volna jól magát.
2022. febr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túl meleg van nekik, emellett lehet, hogy még így is kevés a fény. Gondolom, minden meg van nyúlva agyonra. (Ha fotót mutatsz, az alapján el lehet dönteni.)

Ha az eldőlő retkek a földszintnél cérnavékonyak lesznek, ez a palántadőlés nevű betegség (v. inkább tünetcsoport, mivel többféle dolog is okozhat ilyet). A talajszintet szárazon kell tartani kelés után már, csak alulról öntözni, ezzel meg lehet gátolni. A paprikáknál és paradicsomoknál is jellemző probléma palántanevelésnél.

Szerintem az egész projekted értelmetlen amúgy, lényegesen korábban fogtál neki, mint szabad lett volna fűtött szobában.

2022. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a palántadőlés az gombafertőzés. Próbáld meg sütőben fertőtleníteni a földet, mielőtt ültetsz.
2022. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, valóban fel vannak nőve magasra. (Csak a retkek). Nem kizárt, hogy meleg is van. Viszont olyan helyen élek, ahol eléggé rövid a nyár, ezért nincs túl korán szerintem
2022. febr. 28. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahol rövid a nyár, ott még később kell nekifogni, mert később tudod a szabadba kirakni.
2022. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!