Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültetés után rohadni kezdett...

Átültetés után rohadni kezdett a kektuszom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy oltott kaktuszomat nemrég átültettem nagyobb cserébe. Pár napja észrevettem, hogy az alja elkezdett rohadni, és ez szép lassan halad felfele.

Mit tudok tenni? Hogyna menthetem meg?

Valaki tud segíteni?



2022. márc. 3. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Remellem nem locsoltad nagyon meg ! Mert azt nem szereti
2022. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem locsoltam agyon. Viszont a kaktuszföld szokatlanul nedvesnek tűnt. Lehet amiatt?

És hogyan tudnám megmenteni?

Esetleg levágni a rohadt részt és újra gyökereztetni?

Valaki tud segíteni?

2022. márc. 3. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom kirohadt a vizes talajtól. Vágd le a rossz rész föltött, hagyd száradni pár napig, majd ültesd el. Túlöntözni nem szabad. Illetve ha esetleg kaspóban van, akkor mindenképp vedd ki belőle.
2022. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oltsd át egy másik alanyra
2022. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Télen ültetni és öntözni kaktuszt?? Ez fatal error. Hatalmas tartási hiba. Télen a kaktuszt hideg, de fagymentes helyen kell tartani teljesen szárazon, és csak májustól szabad ültetni. Te milyen körülmények közt tartod?

Ha színes kaktusz, tehát klorofillt nem tartalmaz, akkor önmagában nem életképes, csak azt tudod tenni, hogy ráoltod másik alanyra. Ha nem színes, akkor le tudod gyökereztetni. Esetleg ha az alanynak csak az alja sérült, akkor elvágod, és addig vagdosod felfelé haladva, ameddig tökéletesen egészségesnek nem találod. Akkor szükség szerint meghegyezed, leteszed pár hétre száradni (az alany fajától függően), utána beülteted.

Ha fotóval kérdeznél, amin látszódnak a fontos dolgok, pontosabb választ lehetne írni.

2022. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!