Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vissza lehet már metszeni a...

Vissza lehet már metszeni a pár éve elhanyagolt rózsabokrokat, vagy még korai?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg állítólag az elmúlt legalább 2 évben vagy több, nem lett metszve, csak néha vágtak le virágokat. Látszik is, hogy a többsége magas, úgy vélem, több, mint 2 méteres már. (Nem futórózsa egyik sem.)

Most költözünk ide, de még kétlakiak vagyunk, és az az igazság, hogy hétfőig leszünk itt és kertészkedhetünk.... Utána külföldre megyünk és csak április közepén jövünk vissza.


Már most nagyon rügyezik az összes rózsabokor.

Úgy vélem, hogy április közepe már túl késő lesz....


De most nincs még túl korán? És hideg neki?



#rózsabokrok
2022. márc. 4. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy, milyen fajta rózsáról van szó, nagy általánosságban azt mondom, ha a rügyek kezdenek megduzzadni és bepirosodni, akkor van itt az ideje a metszésnek, de tessék, itt egy csomó mindent olvashatsz erről:

[link]

2022. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi nm szoktuk korán metszeni a rózsákat. Rügyezzem csak a felső felén,mert ha elfagy ,ezekért nem kár .Erősebben fog hajtani majd az alsó részén.
2022. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Képes voltam kimenni, és megnézni a rózsáimat. :)

Mátra-Alföld találkozása, sík terület. A ház északi oldalán, márciusban még full árnyékban lévő rózsáimon már 3 cm-es új hajtások is vannak, szóval, már metszeni is kéne, csak korlátozott a derekam teherbírása, és inkább a telkeken metszettem eddig.

Most már szerintem nem várható akkora fagy így egy viszonylag zárt udvaron, amitől elfagynának a rózsák. Hacsak nem fagyzugban van a kerted.

Szinte mindegyiken vannak még tavalyi áttelelt zöld levelek.

2022. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!