Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa szaporítása?

Diófa szaporítása?

Figyelt kérdés
Van egy diófa a kertben, de szeretnék még egyet. Vannak diófa kezdemények a fa mellett, ha egyiket kiásom, aztán átültetem vajon megmarad?
2022. márc. 6. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alanynak jó lehet de rá kell oltani.
2022. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a diófa alatt kikelt diókból vannak a fáink.

De a környékünkön sok olyan van,amit senki sem ültetett,talán a madár ejtette el,és nagyon szép dió terem rajtuk.

2022. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a "kezdemények" magoncok. Föld alá került és kikelt diók.

Teremni fognak 6-7 év múlva ezek is, saját tapasztalat (is). De nincs garancia rá, hogy értelmes termésük lesz. Lehet nagyon szép szemű, jó ízű, könnyen törhető, meg lehet az ellenkezője is. Hiába szép a te diód, mert lehet, hogy ami megporozta, az apró szemű volt, és az új fa arra fog ütni. Próba-szerencse. Én is vágtam már ki így elültetett fát 15 év kerülgetés után, mert aprót termett, amit ráadásul alig lehetett kipiszkálni a héjából.

Ha nem akarsz oltványra költeni, akkor vegyél rendes bolti diót ősszel, és azt ültesd el. A boltban rendes, ültetvényről származó diót árulnak, aminek minden őse rendes, jó minőségű dió volt, tehát ha a pontos tulajdonságait nem is tudhatod előre, de az nagyjából biztos, hogy nem lesz nagyon vacak.

Vagy ezeket a magoncokat ültesd el, és ha mégse lesz jó, majd kivágod.

Ezek a lehetőségek.

2022. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: előfordulhat, de ez eléggé lutri.


Ahogy a 3-as részletesebben leírta.

2022. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!