Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiskerben 8 tő szőlő de...

Kiskerben 8 tő szőlő de milyen legyen,mi lenne a legjobb fajta?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én idén Souvenir-t akarok ültetni.

[link]


Piacon szoktam venni ilyen szőlőt, nagyon finom.

2022. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól is függ milyen helyen laksz, melyik részen az országba?
2022. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyms megye déli részén.
2022. márc. 8. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Otello, bakó nekem az van!
2022. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg Bianka.
2022. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Szőlőskertek királynője. Kényes, de szép nagy termést ad.
2022. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Kérdés, hogy akarod-e, tudod-e rendesen kezelni.

Ha nem akarsz permetezni, akkor keress rá a neten, hogy rezisztens szőlőfajták. Egyes években ezek se fognak teremni permetezés nélkül, de átlagos években igen.

Ha permetezni is akarsz, akkor szélesebbek a lehetőségek.

Az említettek először:

Souvenir: nagyon különleges kinézetű, de érzékeny, és a gyengébb ízű csemegeszőlők közé tartozik. Nekem van pár tőke, eladásra meg ajándékozásra, de én nem eszem, mert vannak sokkal jobbak. Egy tőke azért nem árt, mutogatni az ismerősöknek, hogy milyen különlegességed van neked...

Szőlőskertek királynője: nagy szemű, muskotályos, közvetlenül érés után jó ízű. De érdekes módon, ha nem eszed meg pár héten belül, akkor elveszíti a zamatát. Betegségekre érzékeny. Kilón felüli fürtöket is nevelne, ha nem vágnám le a fürtök alsó felét kicsi korban. (A nagy fürtök alját nem mindig tudja szépen beérlelni.)

Hamburgi muskotály: szerintem a legjobb ízű szőlő. Szép is. Sajnos, fagyérzékeny is, meg betegségekre is érzékeny.

Palatina: nem a legnagyobb szemű, de nagyon finom muskotály, és rezisztens, kevés törődéssel is jó termésed lesz.

Mathiász Jánosné muskotály: szép rózsaszín muskotály. Nem a rezisztensek közt tartják számon, de azért nagyon kemény évnek kell lenni, hogy valami baja legyen.

Esther: kék, átlagos ízű, és rezisztens, valamint az egyik legkorábbi szőlő. Az ismerősök mindig csodálkoznak, hogy nálam már van érett szőlő.

Tigin: nem tudom, kapható-e nálunk, én ebből is az oltóvesszőt kaptam anno. Nagy szemű, rezisztens muskotály, ez a három tulajdonság egy fajtában nagyon ritka.

Ezek talán a legjobbak a nekem meglévő fajták közül.

Valamint, nem tudom, mennyire bírod a direkttermő szőlőket. Van, aki utálja, de sokan nagyon szeretik pl. az Othello-t, én is. Vagy az Izabella, az meg nagyon illatos is.

2022. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!