Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konténeres hortenziát már ki...

Konténeres hortenziát már ki lehet tenni a szabadba?

Figyelt kérdés
A héten éjszakára mondanak mínusz 10-14 fokot is. Eddig a műhelyben volt, ahol ugyan nem volt fűtés, de mégsem volt olyan hideg, mint kint. Lidlben is hétfőtől lesz elég jó áron, szeretnék még venni hozzá párat. Ezeken már mindegyiken van virág, ha kiteszem nem megy tönkre?

2022. márc. 9. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig bent volt, akkor ne most tedd ki, amikor -10-14 fokot mondanak!

Én az enyémet tavaly kaptam kicsiként, azonnal átültettem savas földbe, nagy cserépbe és nem vittem be. Télen siralmasan nézett ki, azt hittem elpusztult.

Mostanra tele van dundi levélrügyekkel, jó eséllyel hozzászokott a hideghez, évszakváltásokhoz.

A tiéd nem ismeri a fagyokat (ráadásul virágban van, nem pihent), amiket a jövő héten veszel még annyira sem, így egy hidegsokk azonnal tönkre fogja vágni.

2022. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
még várj, mert nagy mínuszok jönnek pár napig.
2022. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják, most jön pár nagyon hideg éjszaka, a hortenzia pedig a viszonylag meleg helyen a normálisnál előbbre tart a fejlődésben. Jövő hét elejére már nem mondanak akkora hidegeket, védett helyre kiteheted így edényestől, hogy akklimatizálódjon. Ha mégis visszajönne a kemény tél, akkor megint be tudod vinni.
2022. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!