Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes inkább cserepes /...

Érdemes inkább cserepes / konténeres növényt vásárolni igaz?

Figyelt kérdés

Inkább mint az olcsóbb de kiszámíthatatlan eredésű szabadgyökerűt, gondolom. Igaz, hogy szállítással 2x annyiba kerül a konténeres, de vélhetően biztos a megmaradási esélye, és ráadásul 2x akkora is magasságra mint a szabadgyökerű társa.


Sövényt szeretnék, de tartok tőle hogy nem jönne össze kezdőként utóbbival. A konténerest is el lehet rontani, nyilván. De ott még meg kéne vegyem a rengeteg virágföldet, trágyát, stb., konténereshez kevesebb kellene.


Ez nem magammal megbeszélés, valóban tanácsot kérek.


2022. márc. 10. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelmüen igen, ha normális helyröl veszed és nem szállítás elött cserepezik be a szabadgyökerü növényeket - ilyennel is találkoztam már!

Ha jól begyökeresedett konténeres növényt veszel, akkor gyakorlatilag nem pusztul el egy sem, megfelelö öntözés mellett, a zsabadgyökerünél minimunm 50%-os kieséssel lehet számolni - szóval a végén az sem olcsóbb, csak több mérgelödés meg munka van vele.

2022. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nincs akkora kiesés szabadgyökerűnél, inkább 5%, vagy akár ez alatti a jellemző. Megfelelő gondozásnál.

Persze, ha valaki csak elássa egy erős visszametszés nélkül a minimális gyökérrel rendelkező növényt, az ne csodálkozzon...

Virágföld nem szükséges. Trágya se feltétlenül, csak hasznos. De ha nem nagyon rossz a föld, akkor megvan a növény minden nélkül egy évig, utána meg lehet műtrágyázni vagy levéltrágyázni.

A konténeresnek az az előnye, hogy gyorsabban lesz belőle rendes sövény. A szabadgyökerűnek meg az, hogy lényegesen olcsóbb, és főleg hosszabb sornál ez lehet fontos szempont.

2022. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozzá persze hogy jobb a konténeres, ha meg értesz hozzá jobb a szabadgyökerű mert ugye olcsóbb. Én 4 éve vettem 60 gyümölcsfát szabadgyökereset és mind a 60 köszöni jól van.

Faiskolába vagy kertészetben veszed akkor mindegyik megbízható, certifikált és vírusmentes függetlenül hogy konténeres vagy szabadgyökerű. Az hogy milyen magas tökmindegy mert ültetésnél úgy is vissza kell vágni hogy ne pusztuljon ki.

2022. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


innen szeretnék rendelni, nem egész 12 métert kell végigültetnem kétsoros módon, kötésben, 40 cm-es tőtávval, a két sor között 25-30 cm távval.


Az a gond hogy rossz homoktalajunk van, amit ha feldúsítok akkor azt tudja használni míg megerősödik, aztán már talál magának tápanyagot illetve továbbra is adnék neki lombtrágyát stb. folyamatosan.

2022. márc. 10. 09:24
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szabadgyökerűnèl hogy jött ki az 50%-os veszteség? Elültettem már jó párat életem során de még mind kihajtott.
2022. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha homoktalaj van, akkor azt nem ugyanilyen laza virágfölddel kell keverni, hanem agyagos, kötött földdel, amin nem szalad át a víz, hanem tudja tárolni. Kiásol a gyökérnél nagyobb gödröket, vagy inkább végig két árkot, és a kiásott földet összekevered a kötött földdel. Mellé persze nem árt egy mázsa érett trágyát is bekeverni.
2022. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!