Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a megoldás jó a rózsának?

Ez a megoldás jó a rózsának?

Figyelt kérdés

Egy ház melletti kiskertbe kell egy tanács!

Gombakomposzttal kevert ágyasaim vannak.

Pl ha rózsát vagy búzavirágot szeretnék ültetni, kell vegyek virág földet is?

Ha jól tudom a búzavirág nem igényel nagy, úgymond gondozását, de arra a virág fajtára is vigyázni kell :)


Ötletek? Tanácsok?



#kert #rózsa #búzavirág #Virágágyas
2022. márc. 11. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogy kell venni virágföldet. Azt cserepes v. edényes növényeknek kell.

Ha elég gombakomposztot kevertél be, mondjuk, 20 litert m2-enként, akkor az így tökéletes. Ha csak valami jelentéktelen mennyiséget, akkor még trágyát vegyél hozzá, és azt is ásd be.

A két növény teljesen különböző. A rózsa évelő, metszést igényel, és természetesen gyommentesítést, mást nem nagyon. Több év, mire egészen szép lesz. A búzavirág meg egyéves, tavasszal elszórod a magját, és a kapáláson kívül semmit nem kell vele csinálni, a további években képes az elszóródott magokból kikelni. Nekem így volt vagy 10 évig, hogy csak egyszer ültettem, és aztán kelt minden tavasszal. Március végén már ki volt kelve.

2022. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen a rózsa nagyon "finnyás növény" a nővérem ért a gondozásukhoz, de nem ér rá!

Édesanyám kertjében van egy hatalmas rózsabokor, metszve soha nem volt, mondhatni elszabadult.


Rendben köszönöm a tanácsokat, akkor jó az így is a gombakomposzttal, igen elég komposzt van minden sarkon!

2022. márc. 11. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!