Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lenne 24 szabad négyzetméter...

Lenne 24 szabad négyzetméter a kertemben ahová egy üvegházat szeretnék csinálni. A vázszerkezetet megoldom akár hajlékony pvc csövekből akár fémből, de a továbbinál elvagyok akadva, mit tudnék használni?

Figyelt kérdés
Mit tudnék használni, hogy jól illeszkedjen, jól zárjon és legyen időt álló? legfontosabb szempont hogy saját kezűleg megtudjam csinálni. A fóliára-nejlon anyagra nem gondoltam mert az szerintem hamar tönkremegy.
2022. márc. 17. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nagyon olcsón lehet kapni készen.

Olyan ára van, hogy nem éri meg barkácsolni.

Én mindig látok reklámújságban.

2022. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Különben szerintem kartonplasztot tudnál használni, ápiszban olcsóbb, mint barkácsboltban. De szerintem megolvad a napon...

[link]


[link]

2022. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az üvegháznak mindenképpen merev keret kell. De már nem nagyon használnak üveget, polikarbonátot inkább.

Ha nem akarsz sokat költeni, vegyél Jófogáson vagy valahol használt fóliakeretet, és tegyél rá 3 éves UV-álló fóliát.

3 év alatt vagy megunod, és örülsz, hogy nem költöttél rá többet, vagy a végén veszel új fóliát, vagy éppen beruházol egy polikarbonát házra.

2022. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
...és a végére minden egyes szem paradicsom aranyárban lesz.
2022. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Csak most olvastam a kérdésed. Érdeklődni szeretnék vettél vagy csináltál? Őstermelő kolleganőméknél bontott ablakokból készült, az úgy egyben keret és üveg is. Neten jó ötletek vannak ehhez. Én viszont most a kész polikarbonát házakat nézegetem. Árban egész jók és jól szigetelnek. Fóliától mindenképpen tartósabb, bár még az sincs kizárva. Ilyen polikarbonát melegházak vannak valahol kiállítva nem tudjátok? Obiban is annyi félét kapni...de jó lenne vétel előtt élőben is látni... Köszi!
2022. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
végülis úgy van tervben hogy pvc csövekből(fehér meleg víznek való cső) hajlítom a vázszerkezetet, és arra fóliát húznék, legolcsóbbnak találom. A fóliát majd cserélem legfeljebb ha romlik. Polikarbonát elég drága lenne, ahogy írták az előttem szolók tényleg aranyárban lesz a paradicsom.
2022. ápr. 20. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Fólia egyébként fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül a 3 éves de úgy hallottam csak ezt éri meg venni. A vázat meg biztosan tudod, de vascsövekből szokták hajlítani. A műanyag cső nem tudom mennyire bírna egy nagyobb szelet amik mostanában voltak is, még jól leásva is.:/ Különben végezz el egy számítást mennyibe jönne ki egyik is másik is, mert nem biztos, hogy annyival olcsóbb és sokkal rövidebb életű is a fólia. Én is még gondolkodom egyébként... Köszi hogy írtál.
2022. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm hogy írtál, ha valamire jutsz szívesen várom az eredményt :)
2022. ápr. 21. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelentkezem valószínűleg még májusban eldől. Nekem kb.4x7-es melegházra lenne szükségem, ami kb.ugyanaz a nagyság amit Te is szeretnél, úgyhogy írj ha van valami fejlemény. Én is így teszem majd.:)
2022. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!