Kezdőoldal » Otthon » Kert » Smaragdtuja vélemények, tippek?

Smaragdtuja vélemények, tippek?

Figyelt kérdés
Szeretnék sövény jelleggel ültetni valamit a telek köré, ami télen-nyáron zöld, sűrű. A smaragdtujára gondoltam, mert amellett, hogy szép, kedvező az ára, és a tuják talán kevésbé igényesek is, illetve kevesebb a gond a nyírással. Félreértés ne essék, nem olyan sövényt akarok, amivel nincs teendő, de nyilván fontos, hogy mennyi gond van vele. Kicsiként venném, 30 cm magas cserépbe ültetett verziót. Mi a véleményetek róla? Mennyire nehéz megtartani, mennyire beteges, mennyi eséllyel hal ki? Egyéb tippek, tanácsok?

2022. márc. 17. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

"a tuják talán kevésbé igényesek is"


Ez így van, de a hazai viszonylatban teljesen alkalmatlan termesztésre a tuja. Mocsaras területen őshonos, de minimum párás talaj kell neki.

2022. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Humor Herold ***** válasza:

Én nem ajánlom.Nagyon kényes, sok a kártevője, hajlamos a betegségekre.És akkor csúnya lesz, itt-ott elszárad.Meg alapból is sok levelet elhullat,ami szemét.

Ha sövény, akkor én a babérmeggyet ajánlom.

2022. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem vannak smaragd tujáim. Piciket vettem. 13 évesek és hatalmasak gyönyörűek. Soha semmi bajuk nem volt. Örökzöld.
2022. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem ősszel javasolták, hogy csak akkor vegyek, ha megfelelő a talaj. Érdemes bevizsgáltatni a talajt néhány ezer forint. És olcsóbb mint végig nézni ahogy kipusztul az én esetemben a 40db 80-100 cm tuja.


A másik amit mondtak, hogy terjed valami betegsége, és nézzem körbe a szomszédoknál milyen állapotban vannak. Mert hiába csinálsz vele bármit ha a közelben van beteg egyed akkor meg fog fertőződni.

Sajnos nekem a 2. szomszédig már eljutott a betegség. 100 db átlag 1,5 méteresből tavaly 20 at ki kellett vágni, a maradékot havonta permetezik, rendszeresen öntözik, de idén várhatóan a felét ki kell kivágni.

Rengeteg pénzt költöttek el rájuk és nem látják a reményt hogy meg fognak maradni.

2022. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leylandi ciprusi vegyél, a smaragd egy idő után sajnos tényleg beteg lesz.
2022. márc. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek lassan 20 évesek soha nem kezeltem és nem voltak betegek.

Viszont nagyon szemetesek,sok a lehulló száraz levél ősszel aztán viszi a szél mindenfelé.

2022. márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!