Kezdőoldal » Otthon » Kert » A csicsóka és a torma ilyen...

A csicsóka és a torma ilyen fenológiai fázisban mennyire viselik el a fagyokat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem szokták őket palántázni, de ezek most kivételesen lettek.. szóval nem leszólni. :D


[link]


2022. márc. 19. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A zöld rész, hajtás kevésbé, de a gumó kibírja, és kihajt. Legjobb ha megvárod amig nem lesz mínusz. Egyébként idővel mindegyik kiirthatatlan.
2022. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, ennek tudatában választottam meg a helyeiket. :)


De cserébe borzasztó igénytelenek, később gyakorlatilag csak és kizárólag "szüretelni" kell őket.

2022. márc. 19. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

nálam a csicsóka még nem mozdul, a torma már hozza a kis leveleit.ha csak egy kis kezdeményt ültettél, akkor amíg éjjel fagy boríts rá befőttes üveget. Nappal le, este vissza.


A képen kátható tormának már nem lesz semmi baja.pláne ha húzol rá egy kosárnyi száraz falevelet.

2022. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kint élő torma hozzá van szokva a hideghez, de ami bent meg van hajtatva, az nincs. Hiányoznak belőle azok a cukorvegyületek, amiktől fagyálló lenne.

Kiültetve a töve természetesen már nem károsodna, a föld már nem fog átfagyni, de a levele szerintem olyan -2 foknál lefagy.

Hozzánk keddig mondanak éjszakai fagyokat. Én kedden kitenném védett helyre cserepestől, hogy akklimatizálódjon. Ha úgy 3 héten belül lesz még fagy, akkor éjszakára vissza. Utána lehet kiültetni.

A csicsóka levelét már a -1 elviszi, szóval azt is kitenném, de a kiültetés legkorábban április legvégén, ha az előrejelzés már nem mond egyáltalán fagyot.

2022. márc. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De cserébe borzasztó igénytelenek, később gyakorlatilag csak és kizárólag "szüretelni" kell őket.


Ez abszolút nem igaz.

A csicsóka elég macerás. Elkell ültetni ha nagy aszály van akkor öntözni is érdemes. Kapálni kell ne ölje el a fű. Ősszel nagy munka a kiszedés ha több bokrod van akkor pláne... a szárát le kell hordani, tárolni kell.

Aztán tavasszal ujra csak jól átmozgatott felásott laza földbe teheted mert nem nőlnek meg a gumók ujra szép nagyra aztán terjed majd minden féle áshatod folyamatosan és szedheted ki a nem kívánt hajtások gumóit egy fél centis darab is kihajt.


A torma is csak vegetálni fog gondozatlan földbe.


A kérdésre válaszolva pedig kiültetheted már a jövő héten amikortól már nem jeleznek hozzád fagyokat.

2022. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!