Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz, hogy már falun is egyre...

Igaz, hogy már falun is egyre kevesebben termesztenek zöldséget, gyümölcsöt, ill. tartanak haszonállatot, mert már nem éri meg annyira, mint régebben?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
36 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj 10 ezres terményárak mellett nem nagyon éri meg állatot tartani. Meg az állatnak szolga kell. Nincs ünnepnap, hétvége, reggel este etetni kell. Illetve falun is van munkahelyünk, életünk, egyszerűbb a sparban megvenni a paradicsomot, mint fél nyáron át öntözni, vegyszerezni ha valami baja van, gazolni, kapálni. Mikor összeköltöztünk csináltunk kertet, de minden hétvégènk a kapálásra ment el. Nyáron mikor a munkahelyemen is főszezon van, nem volt jó hogy este 8 ra hazaestem és àlljak neki öntözni. Mert ha nem öntözöl, nem lesz belőle semmi. Úgy hogy megvesszük mi is a boltban.
2022. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyre magasabbra tolódik a gazdaság mérete amivel hasznot tudsz termelni. Drága a takarmány, vetőmag, energia, munkaerő.

Ma egy gabona termesztő vállalkozás beindításához 100 millió forint kell.

Ha ezt főállású munkaként képzeled.

2022. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk komolyabb létszámú állatot nem is tarthatsz a faluban, csak külterületen. Ami szerintem azért van mert néhány "gazda" a takarítást mellőzte. 100 malac takarítatlanul a júliusi 40 fokban... mmm, de szeretnék a szomszéd lenni! :)

Kis konyhakertet még csinálnak néhányan, mert a saját paradicsomnak más az íze, de a fóliasátrak és a csirkeólak üresen állnak.

2022. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

1000 fős faluban, ahol élek, 20 éve kb minden harmadik portán volt disznó, és kb minden második háznál volt baromfi.

Most nem is tudom, hogy van-e még olyan ház, ahol tartanak disznót, és baromfi is csak kb egy tucat idősnél kapirgál még.

A háztáji növénytermesztés is visszaszorult, illetve átalakult. De nem tűnt el teljesen. Inkább gyümölcsfákat ültetnek már, amivel relatív kevés munka van.

2022. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

25 éve költözött a családunk falura, én akkor voltam 15. Hatalmas kert, én alapból a költözés ellen voltam, úgyhogy meg is mondtam, hogy tőlem kerti munkát a szüleim ne várjanak, legfeljebb füvet nyírni vagyok hajlandó. Aztán kitalálták, hogy a fél kertet begyümölcsfázzuk, a másik felén meg paradicsom, paprika, borsó... Gondoltam, a gyümölcsfákkal jóban vagyok, úgyhogy ki is ástam mind a negyvennek a gödröt (igen, tényleg ilyen nagy a kert), ennyi volt a hozzájárulásom abban az évben. A család többi része meg kint szopott minden szabadidejében. A következő évben megkértek, hogy a kert másik felét is ássam tele gödrökkel a fáknak, mert inkább ők sem gyomlálnának, és akkor legalább gyümölcs legyen.

Én már rég elköltöztem onnan, de anyámnak pár évenként van ilyen fellángolása, hogy ültet pár tő paradicsomot meg egy sor hagymát, de nem minden évben. Néha ott vagyok hétvégén gyümölcsöt szedni, hát ma már az is rohadt sok munka, hiszen megnőttek a fák, mind a nyolcvan. De ez még úgy-ahogy megéri. Főleg, mivel a gyerekeim imádnak fára mászni.

2022. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Falusi vagyok. Gyakran feljön a téma, hogy nem tudjuk miért van ennyi patkány. Mert a környéken már senki nem tart haszon állatot. 2-3 ember van aki tart még tyúkokat és kész. Nem éri meg már disznót tartani. A növény termesztés az még megy, csak nyílván zöldség, gyümölcs és nem takarmány. Otthonra olcsóbban megvagy jóval a zöldségekkel, mint amennyiért megveszed boltban. Elültetni kell és locsolni. Nem igényel tápot, nincs az, hogyha esik az esső akkor pénzt se kell rá költeni aznap. Az állatnak mindíg kell víz és étel. De ugye a takarmány árak is mennek azért.


Na mindegy. Szóval igaz is, meg nem is.

2022. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%
Nemcsak a gazdaságtalanságról van szó,bár reális indok. Hanem az emberek a kényelem miatt elszoknak a tényleges fizikai munkától. Kapálás helyett sorozatot néznek a tv-ben és közben esznek. Az elhízásnak (mint népbetegségnek) van ilyen összetevője is).
2022. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Falun èlek. Már állataink nincsenek, mióta megdràgult a takarmàny, inkább megvesszük a felnevelt disznót, és levágjuk. A kertet harmadik éve nem csináljuk. A vetőmag, permetszer, szàntàs àra, ugyan ott van, hogy megvesszük ami kell. És nem kell kapàlni még este, munka után. Több évben alig szedtünk fel valamit, vagy a jég verte el, vagy nem volt eső, vagy csak gyèr volt a termés. Arànylag jó àrban megveszem ami kell ősszel, termelőtől.
2022. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Mi faluban lakunk, legfeljebb csirkét tartanak páran, de azt is inkább csak az 50 felettiek, és ők is kevesen. Egyéb haszonállat szinte sehol nincs. Veteményes előfordul még, de az is leginkább saját célra, csak annyi, amennyit megeszik az adott család. Nekünk is van, mert a férjem ki akarta próbálni, de leginkább csak szórakozásból. A tavalyi volt az első év, elég bénák voltunk, idén hátha jobb lesz.
2022. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
én is tartottam disznókat de már abbahagytam annyira drága a takarmány.
2022. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!