Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen díszfa illene egy...

Milyen díszfa illene egy családi ház udvarába?

Figyelt kérdés
Szeretnék az udvarba ültetni 2-3 viszonylag gyorsan növő díszfát ami elég árnyékot adna az udvarra és a házra.Olyat szeretnék ami kimondottan udvarba,kertbe való.Nagyon tetszik pl. a vérszilva,de nem nagyon láttam még házak udvarában.Szeretnék tanácsot kérni és fa fajta ajánlásokat.
2022. márc. 30. 13:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Örülök hogy sokan írtak és nagyon hasznosakat,de még így is nagyon nehéz dönteni.Most éppen a császárfa piszkálja a fantáziámat,de szinte semmit sem tudok róla,csak annyit hogy gyorsan nő és magasra,mélyen vannak a gyökerei és nagyok a levelei.Van valakinek bármiféle információja erről a fajtáról?
2022. ápr. 1. 20:02
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Gyorsan nő, de vissza is fagy belőle kb a fele, tehát végeredményben nem lesz gyorsan nagy.

Avatatlan szem a szivarfával keverné össze, de főleg kerti körülmények között még nagyobbak a levelei, ami impozáns illetve a kék virágzat sem átlagos.

Egy fajta fát szeretnél ültetni, vagy különböző féléket?

Milyen fekvésű helyre kerülnek?

2022. ápr. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem még sose fagyott vissza. Gyorsan növő puha fájú. Ezért az első 2-3 évben mindenképp locsolni kell. Két fajta is van nekem. Érdemes ha már ágai vannak eleinte kicsit metszeni annál szebb lesz. Sűrűbb lesz. Az egyik már virágozni is szokott. Nagyon szépek.
2022. ápr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12.-ik válaszolónak:Déli fekvésű.Nyáron semmi árnyék nincs az udvarban,ezért szeretnék egy viszonylag gyorsan növő magas fát,ami a házra is adna elég árnyékot.Egy magas fát szeretnék és két kisebbet.
2022. ápr. 2. 20:22
 15/17 A kérdező kommentje:
13.-válaszolónak:Azt olvastam róla hogy inkább jól tűri a fagyot.Le tudnád írni a két fajta nevét?Neked kertben vannak vagy ház udvarában?
2022. ápr. 2. 20:30
 16/17 anonim ***** válasza:

12. vagyok.

Tulipánfát vagy bordó levelű nyárfát ajánlok nagy fának. A nyárfát nehezen lehet megverni növekedésben. És a bordó mégsem átlagos. Ha tetszik a bordó levél. A vérszilvából erre következtetek, de nem zárom ki, hogy csak a virágzásban tetszik.

Kisfának pedig vérszilva simán lehet az egyik. Nincs rá §, hogy kertbe nem lehet ültetni.

A másik kisfának pedig selyemakácot ami elég gyorsan nő.

2022. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudom a nevüket jófogásról rendeltem.
2022. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!