Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen díszfa illene egy...

Milyen díszfa illene egy családi ház udvarába?

Figyelt kérdés
Szeretnék az udvarba ültetni 2-3 viszonylag gyorsan növő díszfát ami elég árnyékot adna az udvarra és a házra.Olyat szeretnék ami kimondottan udvarba,kertbe való.Nagyon tetszik pl. a vérszilva,de nem nagyon láttam még házak udvarában.Szeretnék tanácsot kérni és fa fajta ajánlásokat.
2022. márc. 30. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Kőris, hárs, juhar. Ezek a tipikus park fák. Lassan nőnek, de később sem fog gondot okozni az ápolás.


Vagy egyszerűen ültetsz egy cseresznye vagy meggy fát és hagyod megnőni.

2022. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 mindentudó99 ***** válasza:
43%
Nyírfa is jó bazi nagy árnyékot ad.
2022. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

A nyírfa és a vérszilva csak a szomszédoknál szép.

Hihetetlen koszt csinálnak!!

2022. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam korai juharra és fehér akácra is,de nem tudom eldönteni
2022. márc. 30. 16:45
 5/17 anonim ***** válasza:
Lila akác sem rossz. Illatos, viszonylag igénytelen. Leveleit ősszel könnyű összegereblyézni.
2022. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%
Fehér akác nekem az egyik kedvenc, ha szép terebélyes lombkoronája van. Az ecetfa is gyorsan megnől meg jó nagyra is de azt nemnagyon szokták meghagyni.
2022. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 mindentudó99 ***** válasza:
74%
#6 Az csak tévesen van ecet fának nevezve. Az bálvány fa. Szép es gyorsan nő csak invazív. Gyökérről millió hajtást hoz. Csak baj lesz vele. Akácnak nem elég terebélyes a lombja . Lila akác megint csak agresszív. Szórja a magot és hajt minden fele. Nekem van hárs nagyon szép csak lassan nő. Ha hasznosat akarsz akkor cseresznye . Gyorsan nő csak permetezni kell.
2022. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Arra is gondolj azért, hogy oké, árnyék, de azt majd seperheted, gereblyézheted össze illetve szedheted ki minden éven az ereszből.


Nyír- és nyárfát még véletlenül se ültessél, mivel allergén, illetve szöszöl mint az állat mint a fűzfa, még a jó ég is olyan lesz tőle.


Mezei juhar elvileg viszonylag gyorsan nő, és igénytelen növény.

Akáccal csak a bajod lesz, annyira agresszív.

2022. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
8-as: a lila akác igen, az kihajt gyökérről is és gyorsan szét is terjed ha nem figyelünk. De a fehér nálunk nem okozott gondot, évente a szétszórt magvaiból kihajt egy pár amit simán ki lehet húzni és eldobni vagy eltenni másfele.
2022. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tulipánfa (Liriodendron tulipifera) nem magnólia!

Nyírfa (Betula pendula), egybe 4-5 nagyon szép.

Selyemakác (Albizia julibrissin) ez inkább széles lesz mint magas.

Ezek 5 év alatt ház magasságúak lesznek.

Általában a gyorsan növekvő pionír fák gyorsan el is öregszenek. Azért aggódni nem kell, ez azt jelenti, hogy nem élnek évszázadokig, csak mondjuk évtizedekig.

Amúgy bármit ültethetsz az udvarodba ami tetszik, nem baj, hogy más nem szokott.

A lilaakác egy futónövény, nem fa.

2022. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!