Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem L.A.T Complex 15/15/15...

Vettem L.A.T Complex 15/15/15 +8SO3+Zn műtrágyát, de nem találok adatot a csomagolásán arra, hogy mekkora területre mennyit szórjak....Mennyit szórjak?

Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Konyhakertbe lesz...répák, krumpli, para - paprika, zeller, cukkini...ilyenek 'alá'
2022. márc. 31. 17:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Szántóföldön kb max 3-400kg-t szórnak egy hektárra ilyen összetételű műtrágyából.


1ha 10.000 négyzetméter.


400kg = 400.000gramm.


400.000/10.000=40


Vagyis max 40grammot négyzetméterenként!

2022. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!! - akkor azt hiszem, egy kicsit túllőttem....találtam közben a neten adatot...bár az nem biztos, hogy erre a műtrágyára vonatkozik...ott (ha jól emlékszem 3 -10 dkg-ot írtak....én olyan 6 dekásra törekedtem....

Visszaszedni már nehéz lehet...szerintem az éjjel belemosta az eső....de, majd megnézem. Idézem a cikket:


"Kötött, tápanyagban szegény talaj esetén ősszel, az ásás előtti időszakban érdemes komplex műtrágyát alkalmazni. Az ásás elhagyását kizárólag abban az esetben javasoljuk, ha laza talajról van szó. Ellenkező esetben mindenképp érdemes elvégezni az őszi ásást.

Ha lehetőség van talajvizsgálat végzésére, akkor érdemes az adott kultúrának megfelelő tápanyagtartalmú komplex műtrágyát választani. Például az őszi trágyázás alkalmával NPK 4-17-30 keveréket érdemes alkalmazni legalább 3, legfeljebb 10 dkg/m2 mértékben. A tápanyagot a gyümölcsfák koronája alá, a cserjék töve köré célszerű a talajfelásást követően kiszórni. Az ásást körültekintően érdemes végezni, hogy elkerüljük a gyökérzet sérülését. A műtrágya túladagolása okozhat problémát, így érdemes szem előtt tartani a megfelelő mennyiség alkalmazását."

Én most szórtam ki (tegnap)

2022. ápr. 1. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is bőven belefér egy alkalommal. Akkor lenne előbb utóbb sok, ha minden évben ennyit tennél ki.
2022. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2022. ápr. 1. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!