Kezdőoldal » Otthon » Kert » Visszametsszem, vagy hagyjam?...

Visszametsszem, vagy hagyjam? Ősszel ültettem a szőlőt. Fel is kupacoltam, ahogy mondták. Az első tavasszal visszametszettem két rügyre (nem azok a rügyek indultak be, amik a kupac alatt voltak, hanem amik kilógtak). A növő hajtások a következő...

Figyelt kérdés
A növő hajtások a következő tavaszra leszáradtak, úgyhogy nem kellett metszenem. Most két éves, (a harmadik tavasz), az egyéves hajtások megmaradtak, de nagyon vékonyak és rövidek. Vágjam vissza, vagy várjak, mi lesz belőle?

2022. ápr. 2. 18:12
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Valószínű locsolni kellett volna mert egyébként nem száradnak azok le. Vágd vissza ha vék9ny valami egészséges rügyig.
2022. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
várj, ha melegszik az idő, locsolgasd. Nálam még nem hajt a szőlő.
2022. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: locsoltam, hetente 2-3-szor.

Az egyéves vessző rügyéig vágjam vissza, vagy az eredeti oltványig?

2022. ápr. 2. 18:32
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es:

Ez sem hajt, ez még a tavalyi hajtás.

Az elmúlt napokban esett 30 mmm.

2022. ápr. 2. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos vannak alvó rügyek is,és majd a meleg kihozza őket.
2022. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy télen leszárad egy hajtás az öntözés hiánya miatt. Nem voltak beérve, valószínűleg a túlöntözés miatt, és elfagytak, az a helyzet.

Ha rövidek és vékonyak a vesszők, akkor vissza az első évhez: a legjobb állásút vágd vissza 2 rügyre, a többit meg tőben. (Már korábban kellett volna, most már úgy fog folyni, mint a vízcsap.) Ha nem elég erős a tőke, akkor úgyse fogja tudni kinevelni, ha hoz is fürtöt. Előbb meg kell erősíteni a növény. És nem kell ész nélkül öntözni a felszínt, a gyökerek lent vannak. Majd nyáron, ha már legalább egy hónapja nem esett, bőségesen, két hétnél nem gyakrabban.

2022. ápr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Egy éves vessző rügyéig vágd
2022. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!