Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznye- és szilvafát...

Cseresznye- és szilvafát lehet úgy metszeni kártétel nélkül, hogy ne nőjön nagyobbra mint kb. 3 méter?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 17:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
lehet, csak sok értelme nem lesz
2022. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Lehet. A szilvásokban-cseresznyésekben sem nagyobbak, nem daruról szüretelnek. A szilvafáim egyébként metszés nélkül sem nagyobbak.
2022. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A fák magasságát mindig az ember határozza meg metszéssel.

Olvassál róla megfelelő szakirodalmat.

2022. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Oké köszi.
2022. ápr. 7. 20:20
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Cseresznyefát nehéz lesz, mert eleve nagy termetű. Szilva lehetséges, erős visszametszésekkel ill. ágak lekötözésével.
2022. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Egy bármilyen fajtájúnál nem fog menni. Ha rendesen begyökeresedett mondjuk egy Germersdorfi (a szokásos sajmeggy alanyon), akkor azt ha tavasszal erősen visszametszed, őszre 2-3 m-es hajtásokat fog hozni. Ha túl erősen metszel egy fát, akkor azon nem nagyon lesz virágrügy, a túl erős hajtások miatt. Egy ismerősöm próbálkozott ilyesmivel, évről évre erősen metszette, és karvastagságú szilvafákon szó szerint egyetlen szem sem termett.

Az intenzív (kordonos) ültetvényeken speciális törpésítő alanyokat használnak.

Szilvában és cseresznyében is vannak kimondottan gyengén fejlődő fajták, normál alanyon ezeket lehet viszonylag kisebb méreten tartani, de a túlzásokat ezek se tűrik. Azt lehet megcsinálni, hogy 3 m magasra metszed minden évben, de 6-8 m széles lesz, és a hatalmas új hajtásokat tőből levágod tavaszonta.

2022. ápr. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nálam még kicsik a fák, de a szomszédságban akkorák a cseresznyefák, hogy egyszerűen képtelenek létráról is leszedni róla az összes gyümölcsöt, ezért a fele rajtuk marad. Ezt szeretném megelőzni.

2022. ápr. 8. 10:06
 8/21 anonim ***** válasza:
#7: Ne is mondd! Volt egy szép nagy cseresznyefánk és nincs annál idegesítőbb, hogy látod a gyönyörű cseresznyéktől roskadozó ágakat és nem férsz hozzá, ha nem akarsz orosz módszert!
2022. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Elárulhatom az modern módszert?

400ft ért lehet venni gyümölcsszedőt amit teleszkópra lehet tenni

2022. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én az erősebb növekedésű fáimat úgy szoktam metszeni, hogy a közepét (vagy 3-4 főágát) erősítem, hogy fel tudjak mászni oda, a külső részeket meg úgy metszem, hogy 4 m fölé ne nyúljanak. Egy 3x7 fokos létráról a 4 m magas részt még el tudom érni, ill. le tudom húzni. A létrát amúgy nem szeretem, sokkal jobban szeretek fára mászni, mert a fa nem dől el, a létrával ellentétben. A létra lába besüllyed egy vakondjáratba, és már dől is el.

Amit nem érek el se a létráról, se felmászva, azt tavasszal levágom. Cseresznyéről néha csak szüretkor, egyszer még hagy teremjen. Viszont ha a mászhatóság kialakítása a lényeg, akkor tavasszal kell, hogy a megmaradó mellékágak erősödjenek.

2022. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!