Kezdőoldal » Otthon » Kert » Esővízgyűjtő tartály ereszbe...

Esővízgyűjtő tartály ereszbe bekötés nélkül nem sokat ér?

Figyelt kérdés

Vennék egy 200 literest, de nincs hely ott, ahol ereszcsatorna van. Illetve hely lenne, de útban lenne, mert pl. járda.

Stabil alap a kertben van, de ott csak annyit gyűjt, ami beleesik, és kefedni is csak száraz időben lehetne.


2022. ápr. 9. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem túl hatékony módja, az esővíz gyűjtésnek.
2022. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Akkor bizony nem erdemes mert sosem lenne tele.

Még ha nagyobb mennyiségű eső is esik vagy esős hónap van sem telne meg csak a tártály 10-20%a vagy még annyise.


Annyiból talán még előnyös ha van kutad tele tudod engedni vízzel a napon felmelegszik tehát nem jéghideg vízzel locsolsz a forró nyári napokon.


Egyébként 200 liter víz sem sok a közepes kertünk vizigenyes növényei öntözésere talán elég 2 napig. Szóval ha még tele is tudnád tölteni esővízzel sem lenne belőle nagy hasznod sokszor van hogy hónapokig nem esik vagy csak minimális csapadék hullik.

2022. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Át kell vezetni a járda fölött az eresz lefolyót és úgy bele a hordóba. Csak úgy kirakva talán egy év alatt sem telne meg. Egyébként a 200 L elég kevés. Ha bele van vezetve a csatorna, egy zivatarban percek alatt megtelik, cserébe viszont locsoláskor hamar kifogy.
2022. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El is vetem az ötletet. Egyébként is a vízszámlám a legkisebb.
2022. ápr. 9. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Amennyi beleesik?? Nem gondolod tán komolyan?

Nyáron elég jó esőnek számít, ha esik 1 cm. 2 cm már kimondott nagy eső.

"Magyarországon az évi átlagos csapadék 500-750 mm"

[link]

A hordódba esne mondjuk tavasztól őszig öt vödör víz, ennél több párologna el.

Ezért kell nagyobb felületről gyűjteni. 1 m2-re eső 1 mm eső az pont 1 liter víz, így tudod kiszámolni. Nekem a garázs teteje 30 m2, ha esik 10 mm eső, az 300 liter.

200 liter amúgy semmi. Nem tudom, mit szeretnél öntözni vele, de egy közepes kertet egyszer se lehet ennyi vízzel megöntözni.

Ha kicsi a kerted, akkor is vegyél legalább egy használt 1050 literes IBC-tartályt, és csővel a járda felett vezesd bele a vizet, vagy ha nincs szükséged igazán vízre, csak mondjuk egy kannányira pár cserép akármihez, és csak melegíteni akarod meg a klórt elpárologtatni, akkor meg öntözés után teleengeded a csapról a kannát, és másnap estére jó lesz a víz.

Az IBC-hez se kell stabil alap. Én elegyengettem alatta a földet, az IBC 9 lába alá tettem 3-3 téglát egymásra (hogy a kifolyó ne legyen túl alacsonyan), egy deszkával meg vízimértékkel kiszinteztem, hogy egy síkban legyenek a téglák, ne csavarodjon a tartály, és kész. Úgy van már vagy 8 éve. (Egyszer újraszinteztem.)

2022. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
átlagos ház , közepes eső esetében max 10 perc és megtelik , nekem 4db 1000l van a héten lévő esőzéseknek köszönhetően már több mint félig vannak 4x750l
2022. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már 3 IBC megtelt!
2022. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehogy már ezért vesd el az esővíz gyűjtés ötletét, mert nincs az eresz alatt hely. Nálunk sincs, kb 2 méterre van a tartály az eresztől.


Most vettem meg ezt:

[link]


Az ereszcsatornát kell kettévágni, beépíteni, és ebből jön ki majd egy tetszőleges méretű cső, ami bevezeti a lefolyó esővizet a tartályba.


Mint itt is:


[link]

2022. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!