Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rotációs kapa helyes használata?

Rotációs kapa helyes használata?

Figyelt kérdés
Most vettem egy Riwall elektromos kapát, amit előművelt kertben kezdtem el használni, de a korábban még be nem kapált területekkel is viszonylag hamar megküzd. Az lenne a kérdésem, hogy gond e ha húzom a kapát és nem előre megyek vele? Mert úgy vettem észre úgy mélyebbre is lemegy, és porhanyósabb lesz a föld. Látom videókban sokan úgy használják, hogy tolják, úgy talán jobban szétteríti a földet de kevésbé megy mélyre úgy vettem észre. Szóval van ebben valami szentírás vagy így is úgyis használható?
2022. ápr. 15. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A mélységnek megfelelően engedd a gépet előre .Akkor emeld a hátulját,ha előre akarsz menni,vagy elássa magát .A túl ugrott vissza is lehet húzni.

Sok minden függ a talajtól is .

2022. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy huzod?
2022. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magam felé mozgatom a gépet.
2022. ápr. 15. 17:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Sokkal mélyebbre megy le mintha tolnám. És nem dobálja úgy a földet. https://www.youtube.com/watch?v=QMk3689rIuw

Így nyomta a fószer is a videóban. Ezért kérdeztem van e jelentősége vagy jó így is.

2022. ápr. 15. 17:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elektromos van Hecht márkájú.

Vissza kell fogni rendesen akkor jó mélyre lemegy azt érzed már mikor az alján vagy elkezd ugrálni a gép akkor kicsit engedsz rajta majd ismét tartod vagyis húzod egy kicsit vissza.

Hamar bele jön az ember de kicsit másképp kell vele bánni mint a benzinessel.

2022. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most néztem a videót én nem hátrafelé megyek vele hanem előre.

Aztán szépen lassan engedem mindig előrébb, kicsit megtartva vagyis visszahúzvas. Ahogy feljebb írtam.

2022. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igy talán jobban letudod fogni amitől baja lehet a gépnek, de amugy teljesen mindegy.
2022. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!