Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire jogos vagy nem, hogy...

Mennyire jogos vagy nem, hogy párom nem engedi addig levágatni a füvet míg el nem virágzik a sárga pitypang, nem igénytelen így a kert?

Figyelt kérdés
Szerinte ez divat és szép hogy vadvirágok vannak a kertben
2022. ápr. 17. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell a fűnyírással sietni.

Én sem szoktam azonnal levágni gondolom nem tökéletes angol gyep ha vadvirágok nőlnek rajta.

A másik dolog hogy ez a méheknek fontos táplálék és alapanyag, kell nekik a virágpor.

Ne kaszáld le előlük.

egyébként is a kaszálókat ahol természetes rétek vannak (nem lucerna) évente egyszer vagy kétszer szokás kaszálni. Így tartható fenn a természetközeli állapot ahol szinte áprilistól novemberig mindig virágzik valami.

2022. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én is ritkán vágom, annyira szép a sokféle vadvirág, ami nő rajta! Szinte sajnálom levágni, persze, néha muszáj.
2022. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom hagyja egy kicsit most megerősödni a gyepet. Egyébként én kigyomírtóznám, mert nekem ahol a szomszédtól átjött a pitypang, ott el is nyomta a füvet. Először nem is foglalkoztam vele, de a vége az lett, hogy teljesen újra kellett vetnem az egész kertet.
2022. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
jaj isten ments hogy barmi mas legyen a kertben a fuvon kivul!! hat ki akar pillangokat meg meheket a gyepen?? egy par szinfoltot?!
2022. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
#4 Még ha színfolt lett volna, de fél méteres foltokban ott nem volt a végén fű csak ez a gaz.
2022. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
:D Ha le is vágod, kb. 1 hét múlva felhajtanak azok, amiket nem ért el a kés és újra virágozni fog!
2022. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként meg isteni teát lehet belőle főzni! [link]
2022. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!