Kezdőoldal » Otthon » Kert » Káposzta, brokkoli, kelbimbó...

Káposzta, brokkoli, kelbimbó palántákat mikor kell kiültetni szabad földre?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagy bevállalós, meg hogy eddig hol tartottad őket.

Most a települési előrejelzés szerint már nem lesznek hajnali fagyok (legalábbis, nálam), úgyhogy ha már 1-2 hete kint edzetted a palántákat, és hozzád se mondanak fagyokat, mehetnek is a kertbe ezek a káposztafélék. De ha eddig bent voltak, akkor a fagytűrésük teljesen minimális, és ha mégis lesz fagy, az elviheti őket. Ebben az esetben még egy hétig kint neveld őket, utána nézz helyi előrejelzést, és az alapján dönts.

Szerintem nem nézted meg a vetési időt a kelbimbó csomagolásán. Az úgyis csak késő ősszel terem, felesleges ilyenkor bent kínlódni a palántaneveléssel.

2022. ápr. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem már simán mehetnek ki a földbe.

Nekem tavaly márciusban, szabadföldi vetéssel is megmaradt a kelkáposztám, pedig voltak fagyok jócskán.

Bár ha palántákról van szó, és nem helyre vetetted, nem árt némi "edzés" nekik.

Miután kiültetted, fontos, hogy néhány napig rendszeresen locsold, amíg erőre nem kapnak az átültetés után. :)

2022. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!