Kezdőoldal » Otthon » Kert » Brokkoli és karfiol palántákat...

Brokkoli és karfiol palántákat hogyan lehetne megerősíteni?

Figyelt kérdés

Tejfeles pohárban vannak egyesével, és a föld feletti részük kb 10 cm magas. Az első levelük a legnagyobb, és némelyiknél annyira aránytalanul nagy a többi levélkéhez képest, hogy elhúzza a növényt, és így a növény vékony törzse nem bírja jól megtartani, kissé megdőlnek, van amelyik jobban...

A földet igazgattam, körötte és tettem is még rá plusz réteget, ami még a pohárkába fért, hogy az megtartsa a növényeket, de nem nagyon segít ez sem.


Ki kell tán támasztani?

Vagy várjak, megerősödik így vagy úgy?


Esetleg az öntözéssel lehet változtatni?



2018. ápr. 30. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, nincs elég fény nekik. Állítsd ki a szabadba (elöször azért ne a tüzö napra) és csak akkor vidd be éjjelre, ha fagypont körüli hömérséklet várható.
2018. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem nem !!!!! Van elég fény persze! Mikor megjelentek a zöld levélkék, minden nap kivittem a fényre amit felmelegedett a levegő.

Tűző napra, ha nem volt durva, és félárnyékba, ha nagyon tűzött a nap...

Úgy gondolom fényhiánya nincs...

Ha csak nem sok már neki a nap. Vagy olyan nincs?

2018. ápr. 30. 07:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja vagy azt mondod, éjjel is hagyjam kint????

De nem hideg az nekik??? Nem fáznának meg, vagy állnának le a fejlődésben?

2018. ápr. 30. 07:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már a paprikát, paradicsomot és padlizsánt sem hoztam be vagy 3 hete. Holnap ki is fogok ültetni a kertbe vagy 100 db-ot, hétvégén meg a többit is.

Már rég kint kellene tartanod neked is, sőt, már egy hete a kertbe kiültetve. A megnyúlás oka az, hogy éjszaka is melegben van a palánta, tehát nő, viszont fény meg olyankor nincs neki.

A brokkoli meg a karfiol amúgy is jól bírja a hűvös időt, még 2 fokon sem lenne semmi bajuk.

Majd a szabadban helyrejönnek.

2018. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Későn veteményeztem, ez tény.de ilyen kicsin csak nem kéne még kiültetni?!?!?!!
2018. máj. 2. 08:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem?

A szabadban sokkal gyorsabban és egészségesebben szoktak fejlődni.

2018. máj. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!