Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beteg, vagy öreg a málna...

Beteg, vagy öreg a málna ültetvényem?

Figyelt kérdés
Késő ősszel költöztünk ebbe a kertes ingatlanba. A kertet időben rendbe raktam, minden fa virágzik, de a málnával nem vagyok megelégedve. (A volt tulaj mondotta, hogy az ültetvény legalább 25-30 éves és újra kéne telepíteni). Tehát a málnát is megmetszettem, vegasollal permeteztem stb. A tavalyi vesszők szépen hozzák az új hajtásokat és leveleket, de amiatt aggódom, hogy gyökérsarjat szinte semmit sem hoz! Ez tényleg az elöregedés jele? vagy az is elképzelhető, hogy a hűvös, hideg időszak miatt késésbe van a gyökérsarjak kibúvása?

2022. ápr. 21. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még nem indultak be gyökérről a hajtások.A málna olyan,mint a csalán,kiírtani sem könnyü.
2022. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A málna hoz új hatást minden évben az öreg szálak elszáradnak.

Vissza kell metszeni én kb 30 cm-esre szoktam.

2022. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szakcsoportos málnaültetvényeket itt 10 év után kiszántották, és ültették az újakat. Ha ennyire öreg, akkor ősszel mindenképpen érdemes áttelepíteni máshová, pihent földbe. De ha túl sűrű, pl. a sorközökben sem lehet elmenni, akkor ritkításként még most is át tudod telepíteni a felesleget, ha jól visszavágod, 2 rügyre. Így egy évvel előbb lesz termő az új ültetvény. Aztán ha beáll, akkor ezt a mostanit szüntesd meg.

Nálam már jelentkeznek a sarjak, de nemrég jöttek elő.

Az biztos, hogy nem terhelted túl a töveket? Mert akkor elképzelhető, hogy lassabban jönnek a sarjak, és nem is nőnek meg rendesen.

Ha netán még nem volt soha málnád, és nem értesz hozzá egyáltalán, akkor csinálj pár fotót, megszakértjük neked.

2022. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Új helyre kell telepíteni a málnát 8-10 évente. Valóban elöregedett, ősszel nézz ki neki egy másik helyet, és a legerősebb, legszebb vesszőket ültesd át oda, meglátod, újjá fog születni.
2022. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!