Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mohák termőtalajon megélnek,...

A mohák termőtalajon megélnek, vagy feltétlenül kövekre / fatörzsekre van szükségük?

Figyelt kérdés
Összegyűjtöttem ma egy pár moha fajtát az erdőben, mert kitaláltam hogy csinálnék magamnak egy kis sziklakertet balkonládában. A ládába egyelőre raktam földet is (szintén ugyanonnan ahonnan a moha is van, jó nedves, homokos talaj) és raktam köveket is mellé. De a moha ugye alapból megvan kapaszkodva a kövön / törzsön amiről leszedtem. Most is automatikusan a kőre kéne raknom és várni hogy megkapaszkodjon, vagy jó az is ha a földbe rakom, kicsit megnyomkodom, és majd ő eldöni hogy hol kényelmes neki?
2022. ápr. 24. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Bárhol megélnek, ahol kellő nedvességhez jutnak és a virágos növények nem nyomják el óket. A kiszáradás számukra a biztos halál. Ezért szokták üvegballonban, floráriumban tartani őket.
2022. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Floráriumom már van, sajnos amikor legutóbb abba raktam mohát amit a természetben szedtem össze, kiderült h vmi csigapete lehetett benne, mert egyszercsak elkezdtek elfogyni a levelek a dísznövényeken, és amikor kiszedtem a növényeket láttam h 3 kis meztelen csiga garázdálkodik az üvegben. Újra kellett kezdenem az egészet, úgyhogy ezúttal nem szándékozom egyből berakni az üvegbe semmit amit a szabadban találok
2022. ápr. 24. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyepben is megél a moha, szóval megél a talajon.

De a mohával az a helyzet, mint a barkával. A barka se sokáig olyan helyes kis nyuszifarok örökké, hanem márciusban kivirágzik, és már nem szép. Ugyanígy, a moha az sem mindig olyan szép mohapárna. Ha melegszik az időjárás, egy idő után kivirágzik, aztán meg elszárad. Magashegységekben, északi erdőkben persze más a helyzet, mert ott nyáron is hűvös van, a nálunk élő moha pedig a nedvességen kívül a hideget is igényli. Lakásban pár napig bírja jó esetben.

Persze, lehet venni trópusi mohát, ami bírja a lakáshőmérsékletet is.

2022. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!