Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ahol lakom még 100 éve ősgyep,...

Ahol lakom még 100 éve ősgyep, legelő volt, a termőtalaj helyenként a 30cm sem éri el. Alatta már sárga agyagos talaj van. Mekkora ültetőgödröt ássak gyümölcsfának? Hiába forgatom fel az alsó réteget abban sok köszönet nincs!

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyen talajon 1x1x1 métert ajánlanak,de legalább 60-80 legyen meg, anno én is így ültettem hasonló talajra..
2015. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sárga agyagos altalajnál nincs jobb. Az ásáskor a feltalajt rakd egyik oldalra, az altalajt másik oldalra. Ültetésnél a feltalajt alura, az altalajt felüre. rövid időn belül a sárgaföld színe meg fog változni. A víz megtartó képessége jobb az agyagos földnek. Egy gyakorlati trükk, ha nehéz ásni a gödörbe önts egy vödör vizet, hagy szívódjon fel. kb egy ásónyomnyit fellazít, közben a következő ültetőgödröt áshatod. Sok sikert.
2015. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A full agyag meg az agyagos talaj két különböző dolog.

Ha mélyre ásod, akkor a gyökerek vagy két évig csak tekeregnek körbe a kiásott gödör jó földjében, mint a virágcserépben, és nem fejlődnek a fák. Az agyagba 10 cm-nél mélyebben ne menj bele szerintem, hogy a felső réteget jól kihasználják a csemeték. Majd ha erősödnek, akkor fejlesztenek gyökeret az agyagba is, ha tudnak.

Persze, ha tényleg kiásod az 1 m2-es gödröt, telerakod rendes földdel, meg öntözöl is, akkor úgy is lehet, ahogy az első írta. Annak az a haszna, hogy később a talajműveléssel nem akadsz bele a vastag gyökerekbe.

2015. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából mélyszántás+nagy talajfúróval gödörásás a leggyorsabb mód, így is lemennek a gyökerek és könnyű a sorközművelés.
2015. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!