Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikortól lehet az őszibarackfá...

Mikortól lehet az őszibarackfát, rézzel permetezni, és hány százalékossal, hogy ne bántsa a termést?

Figyelt kérdés
permetezés

2022. ápr. 26. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor?

Majd jövő tavasszal.

2022. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cuproxattal elvileg lehet elvirágzás után, az nem perzseli le a barackot, mint a rézoxiklorid meg a bordói.

De minek? Mi lenne vele a célod?

A levelek már javában tafrinásak, ha nem permetezted le őket idáig vagy kétszer. A nyári gombabetegségek meg még nem támadnak mostanában.

2022. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tökéletesen egészségesek a fáim,korus 2, folcur solo 1,és topas 1, a lemosó után.úgy számolom, hogy adok még 1 folicurt, és 1 topázt, de utána jó a hydrostár, vagy valamilyen réz is. jól gondolom? akkor már nem csinál kárt a termésben.
2022. ápr. 26. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nem ismered fel még ilyen állapotnál a tafrinát. Már vagy 3 Folicurnál kellene tartani. Nekem csak 2x sikerült használni az eső meg a munkahelyem miatt (nem itthon vannak a fák), és erősen tafrinásak. De mindegy, ez nem tartozik ide, viszont arra nem válaszoltál, hogy mitől szeretnéd megvédeni a barackfáidat a rézzel? Én nem nagyon látom értelmét.

Topas jelenleg leginkább csak a lisztharmat-érzékeny növényekre kell, mint egyes almák, és piszke.

Chorus meg a meggyre és cseresznyére. Esetleg ha még nem kaptak a szilvák, és még virágzanak, akkor azokra. Ha már elvirágoztak, akkor azokra már a rovarölő kell a szilvadarázs ellen.

2022. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!