Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack zöld metszését...

Őszibarack zöld metszését hogyan kell elvégezni, milyen hajtásokat kell eltávolítani?

Figyelt kérdés

Milyen hajtásokat kell eltávolítani a zöld metszés során?

Próbáltam keresni videókat de nem volt rendesen elmagyarázva és nem értettem mit csinálnak.

Elég lenne pár szóban elmagyarázni, csak pár barackfám van és kipróbálnám a zöld metszést.



#őszibarack #zöldmetszés #hajtáseltávolítás
2021. jún. 4. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
fb metszés csoportban lehet érdeklődni. de valószínűleg ott is videókat és könyveket fognak linkelgetni
2021. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig vannak hasznos videók youtuben és leírások is. Kicsit késő van már a metszéshez.
2021. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a zöldmetszés fontos dolog. Ilyenkor(is)eldöntheted milyen lesz a fa. A közepéből kell kivágni a friss, erősen növő ágakat.


Mivel hobbikertem van, én az idén minden ágat meghagyok, aztán lesz, ami lesz. Jövőre kiderül

2021. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zöldmetszéskor is ugyanazokat az elveket kell alkalmazni, amiket tavaszi fás metszéskor.

Viszont én nem sok értelmét látom, ha tavasszal rendesen meg volt metszve a fa. Túl erősen fog hajtani, pótolni fogja (máshol) a levágott részeket, szóval feleslegesen gyengítjük a fát. Legfeljebb ha pár túl erős hajtás nő a fa közepébe, azokat levesszük, és kész. Profik nem csinálnak zöldmetszést. Egy kivétel van, ha túl gyenge a fa, és nem tud rendes hajtásokat nevelni, ezért ritkítjuk őket. Igazából szüret után érdemes csinálni, amikor már nem gátoljuk ezzel a gyümölcsök kinevelését. Ha korábban szorul zöldmetszésre a fa, akkor inkább a gyümölcsöket kell ritkítani.

2021. jún. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

MOst elő nem keresem, de én bizony pár éve találtam a youtubon nagyon jó videókat az őszi metszéséről.

Kettő is volt, ami nagyon tetszett, szerintem keresgélj még!

Én az alapján tudtam is metszeni. Most már viszont feladtam, mert nem permetezek, és így képtelenség életben tartani ezeket a fákat, hiába a metszéstudomány. Ragacsos lesz, mennek rá a hangyák, a levelek fodrosodnak, lehullanak. és következő évre leszáradnak olyan fontos ágak, amiket pedig metszéssel irányítottam addig szépen. Szóval....


De jó videó létezik!

2021. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!