Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznyelégy ellen mivel...

Cseresznyelégy ellen mivel érdemes permetezni, ami tényleg hatékony?

Figyelt kérdés
Mostanában kell az első permetezéseket megtenni. A Decis nem annyira vált be nekem. Csökkentette a kukacos cseresznyék számát, de nem volt az igazi. Lényeges az is, hogy szabadforgalmú szer legyen. Olvastam a Mospilan 20 SP-ről, nem tudom, a gyakorlatban ez kinek mennyire használt?

#permetezés #cseresznyelégy #Kukacos cseresznye #Mospilan 20 SP
2022. ápr. 27. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyenkor permetezel, akkor az égvilágon semmi nem hatékony.

A cseresznyelégy május közepe-vége felé bújik ki a talajból, ahol be van bábozódva. Addig egyetlen szer hatása se tart ki.

Néhány eltévedt cseresznyelégy már áprilisban előbújhat, de amit károsít, azzal már nem fogsz találkozni, mert érés idejére rég lehullott az a szem.

A lárva csak 10-14 napot tölt a cseresznyeszemben. Tehát ha a szedés előtt 2 héttel lenyomod Mospilannal, akkor csak kevés kukacos szemmel fogsz találkozni. (A Spilan valamivel olcsóbb, és ugyanaz.)

Egy probléma van, hogy pár éve terjed nálunk egy új cseresznyelégyfaj, ami még egész júniusban is rajzik, az érés ideje alatt folyamatosan. Ha már hozzád is odatalált, akkor szedés előtt is le kell nyomni egy 3 napos szerrel, meg a szedés szüneteiben is (ha válogatva, a szemek érése alapján szeded), különben vége a cseresznyédnek.

2022. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ezen a hétvégén, vagy max a következőn (időjárás függő is) tervezem az első permetezést a Spilan / Mospilán szerrel.
2022. máj. 3. 07:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a múlt héten a fekete levéltetvek ellen permeteztem a meggyet és cseresznyét.

Cseresznyelégy ellen a korai meggyet 2-3 hét múlva, a cseresznyét és a késői meggyet meg majd leghamarabb egy hónap múlva. Most még csak pénzkidobás, ameddig nem bújtak ki a földből.

2022. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!