Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pachyphytum oviferum egy fa?

Pachyphytum oviferum egy fa?

Figyelt kérdés

Fának számít? El tudna ágazni, ha lecsípnék belőle, mint a crassula ovatanál?

Válaszaitokat előre is köszöm!



#majomfa #pozsgás #elágazás #Succulents #holdnövény #pachyphytum ovoferum
2022. ápr. 28. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted, ez egy fa?
2022. ápr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem fa, szukkulens.

De ugyanúgy viselkedik, mint a Crassula - ami szintén NEM fa! -, ugyanúyg lehet elvileg nevelni.

2022. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jók a válaszok. Sőt, még ha a letört leveleket a földre szórod, mindegyikből kihajt egy kis növény.

De ha csupasz, megnyúlt a szár, ami visszavágás után marad, akkor nem biztos, hogy elágazik. Lehet, hogy visszaszárad, és alulról jön több hajtás. Szerintem, ha tényleg levágod a tetejét, jobban is néz ki, ha a föld felett 2 centivel vágod, és onnan fog többet hajtani, bokrosodni.

Valamiért az az érzésem, hogy alkalmatlan körülmények között tartottad, télen is meleg helyen, és megnyúlt. Most már jobb helyen kell tartanod, ha azt akarod, hogy ne ismétlődjön a probléma.

2022. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz belőle fát nevelni, mert eldől, ilyen a habitusa. Idős korára szárat növeszt, eldől a földön, és úgy hoz sarjakat.

A C. ovata magától áll, és veszi fel a fára hasonlító formát, amit metszéssel alakíthatsz.

Ne kaszabold, ha egészséges, értelmetlen.

2022. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. máj. 11. 20:12
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként #3-as, nem, nem neveltem rosszul, nincsen megnyúlva, csak érdekelt, hogy lehetséges-e a crassulahoz hasonló alakítása, mert nekem nagyon tetszenek ezek a kisméretű fák és boldogan próbáltam volna kialakítani egy hasonló formát a pachyphytumból.

Illetve köszönöm a te válaszodat is!

2022. máj. 12. 15:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!