Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van eltérő fejlődési...

Miért van eltérő fejlődési stádiumban az egyik ága a seresznyének?

Figyelt kérdés

Kb 10-12 éves cseresznyefának az egyik oldalága ( ezen az ágon van a koronájának 1/5-e), lassabb fejlődési stádiumban van, mint a fa többi része. Látszólag egészségesek a levelek, termések, kéreg, …

Nem oltott ág, és az előző években ilyet nem produkált.



Mitől lehet ez?


2022. máj. 5. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyértelműen betegség. Én a 20 éves körtefámmal jártam így. Most levágtam a gyengébbik felét, szépen elkezdett hajtani. Nem tudom milyen betegség okozza, csak azt hogy gyógyíthatatlan.
2022. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Körténél azért kártevőnek is van elég jó esélye. Mondjuk, farontó lepke.

Cseresznyénél tényleg inkább betegség, pl. monília vagy baktérium. De az se kizárt, hogy az adott ághoz tartozó gyökeret elrágta (körülrágta) valami jószág, vagy el lett vágva földmunkánál.

A konkrét problémától függ, hogy túléli-e. Ha később is látványosan rosszul néz ki, akkor vágd vissza ezt a részt, ne terhelje túl a még meglévő szöveteket. (Visszavágásnál úgy is jó, hogy mindenhonnan vágsz, nem kell feltétlenül nagy ágat levágni.)

2022. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!