Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd fája(i) bozótosból...

Szomszéd fája(i) bozótosból belóg nagyon a telkemre, kerítés nincs kivághatom?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralóm kordonos szőlővel (termőfőldes ingatlan) kerítés nincs a szomszédok között sehol a környéken.


Az egyik szomszédom "szántóföldjén" már 5 méteres fák nőnek és két méteres bozót van ami rálóg a szőlőmre, és a kisházat is és a, villanypóznát is veszélyeztetik a belógó fák.

A tulajdonosa valószínűleg külföldi, feléje sem néz nem műveli. Tavaly átmínősítették "fásított területre" a nyilvántartás szerint.

Ez az egész úgy kétszáz méter hosszan veszélyezteti a telkem jobb oldali részét.


Lehet bajom abból, ha megbízok egy erdészeti vállalkozót, hogy 3-4 méterre a telekhatáromtól tarvágással írtsa le az egészet?


Vagy van jogsim Bobcatre és JCB markológépre, tolólappal nekimehetek meg kotró kanállal?


Hogy lehetne ezek költségeit kifizettetni a telektulajdonossal?



#szomszéd #szántó #veszélyeztetés #bozótos #fásított terület #belógó fák
2022. máj. 16. 11:41
A kérdező szavazást indított:
Csináld magad, irány a gépkölcsönző!
Önkormányzathoz kell fordulni
Földhivatalhoz kell fordulni
Nem tehetsz semmit
Kerítést kell építeni
Erdészethez kell fordulni
Meg kell bízni valakit aki letolja.
Ügyvédet kell keresni
Fel kell jelenteni a szomszédot
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát az ő földjén, a vele való egyeztetés nélkül biztos nem tehetsz ilyet.

Az átlógó ágakat szerintem levághatod, de még ebben is várjunk más véleményt, mert ezt is csak valószínűre mondom, nem biztosra.

2022. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor várjam meg amíg rádőlnek a fák a házra meg a szőlőre?


Ha letarolom akkor mi van? Majd valamikor kártérítés? Szerintem jobban járok vele mintha összedönt ott nekem egy több milliós tetőt meg épületet.


A hivataloktól nem sokat várok azonkívül, hogy figyelgetnek majd kit lehet jobban megbirságolni és mikor...

2022. máj. 16. 11:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként sincs kerítés "bárki" ellophatta a fáit.
2022. máj. 16. 11:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én leírtam a dolog jogszerűségéről a véleményemet. Ha évek óta nem gondozza, van rá esély, hogy meg se tudja vagy nem zavarja, ha kivágod. Ennek a felelősségét neked kell felvállalnod.
2022. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én értem a jogszerűséget, csak nekem megoldás is kellene, lehetőleg még idén...
2022. máj. 16. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként meg kell kérned, hogy ő maga vágja le az átlógó ágakat. És csak ezután vághatod le te - mert a fa az övé, az ő tulajdona.


Mindjárt linkelem a vonatkozó törvényt/szabályt.

2022. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár nappja volt hasonló kérdés, a 2. kommentben ott van két link - azokat olvasd el.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..

2022. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha évek óta nem járt arra a szomszéd, és külföldön él, akkor szerintem csinálhatod nyugodtan.


Ha nem vagy öreg, akkor csináld magad!

Eszméletlen pénzt kérnének érte.


Az átlogó ágakat vágd le, amik közel nőnek a mezsgyéhez, azokat vágd ki.


Tüzifát használd fel, gallyakat komposztáld!


Szerintem ezért senki nem jelent fel. Ha meg igen, mondd, hogy nem te voltál.


1-2 év, és meg sem látszik az egész.


Hogy ne terjedjen hozzád a dzsumbuj, 2 méterrel kaszálj bele a telekbe!

2022. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az lesz, ígyis az én költségem lesz az egész ahogy sejtem, de kénytelen vagyok kármegelőzni.
2022. máj. 16. 14:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól írják, nem volna szabad, de jó eséllyel nem fogja észrevenni a tulajdonos.

Földhivatalnál mondjuk kikérhetnéd a címét, és írhatsz neki, hogy ha nem vágja ki, akkor beperled. (Nem perled, de hátha megijed...)

Az önkormányzatnál esetleg beszélhetsz a jegyzővel. Nem mindegyik szeret intézkedni, de ha pont kifogsz egy olyat, és belemegy, hogy birtokvédelem címszóval ki lehet vágni, akkor lehet, hogy még a telekre is rá lehet terhelni a fakivágás árát.

Én mondjuk a saját kezembe vettem a dolgokat. A használható farészeket hazavittem tűzre, a többit meg ott hagytam összevágva, üres részre felhalmozva. Mikor újra kihajtott a bozót, akkor meg lenyomtam 5%-os glifozáttal, szóval nem hajtott többet az én telkemen. Volt, ahol a bozótot egyből 2 m-es szárral legyomirtóztam (megfelelő széliránynál persze), az 5-6 m-es bozót elsárgult, és a következő tavasszal már nem hajtott ki. Csak arra kell vigyázni, hogy a legyomirtózott fát a gombák és egyéb mikroorganizmusok imádják (ennyit a mérgező voltáról), és 2 év után kidőlt az összes száraz bozót, mert elkorhadt. (Glifozát nélkül 5-6 évbe beletelt volna legalább.)

2022. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!