Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen analóg kaszát vásárolja...

Milyen analóg kaszát vásároljak mennyiért?

Figyelt kérdés

195 cm vagyok olyan kasza kell ami nem esik szét nem nyaklik ne legyen kidobott pénz de ne is legyen drága.

Tapasztalat érdekel.


2022. máj. 20. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Analóg kasza?

Nagy kérdés, hogy kaszáltál e már. Mert nem olyan egyszerű, pláne a vékony hajló füvet. Ha hosszú, akkor a hegyét vágod a földbe.

A kaszát időszakonként ki kell kalapálni, ezzel keményítik az élét, de ezt is jól, különben csipkés lesz. És ehhez kell a kaszakalapács, ami keményebb a normálnál. Utána lehet kaszakővel fenni.

Inkább nézz utána a helyes beállításnak, összeszerelésnek, a gyári méret(szüg, kialakítás) sokszor rossz.

2022. máj. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na jó van veszek inkább motorosat.

Nem

8-15ezerért hozzád vágják pár évente kell hozzá új kalapált pengét venni nem egy érvágás

2022. máj. 21. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Konkrét gyárat nem tudok ajánlani, én is csak most fogok még venni, de az index fórumon sok hozzászólás van a témában:

[link]

2022. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Párna csata válasza:
100%
Szia. Mindenképpen régi magyar vagy mai szlovák kaszát vegyél. A mai legtöbb orosz de az olyan rideg hogy az életben nem kalapálod ki. Esetleg még a Szlovén is jó. Köszörülni TIILOS mert a kasza lágy acél és el ridegíti a pengét. Csak kaszakő és ha elkopott kalapálás. Én Magyar kaszát használok. 1. Világháború előtti és még mindig kasza. Sok Sikert hozzá
2022. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszörültem már kaszát lamellás flexel az talán nem annyira vészes főleg hogy az inkább csiszolás.
2022. máj. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!