Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » H0 modellvasútban (analóg...

H0 modellvasútban (analóg üzemmód), ha váltót szerelek be, amelyik vágányra nem engedi a vonatot, ott szünetel addig az áramellátás?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem, az fixen van kötve.

A "rossz" iránybol tud is jönni a vonat és áttolja a váltót.

2021. okt. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. okt. 11. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon régen, az 1970-es évek elején, az első „TT Start” készletben kaptam két olyan váltót, amelyek csak kézzel voltak állíthatók. Ezek egyenes irányban lekapcsolták a kitérőirányú vágányról a feszültséget és fordítva. Sajnos már mindkettő tönkrement. A későbbi TT-s váltók már nem ilyenek voltak, kézzel és elektromosan is állíthatók voltak és nem kapcsolták le a feszültséget a másik vágányról, a H0-sokat nem ismerem, de gondolom az is hasonló. Nézd meg alulról a váltót és ott láthatod, hogy mely pontok vannak átkötve. Nem tudom most, hogy van, de régen ehhez létezett egy szigetelősín, amelynél az egyik oldali sínszál elektromosan nem csatlakozott. Két váltóhoz ebből négy kellett, mert mindét váltó mindkét irányát szigetelni kellett. Ezt aztán valamilyen módon lehetett be-ki kapcsolni a megfelelő irányhoz. Azt hiszem azokon az elektromágnessel állítható váltókon volt valamilyen érintkező is erre a célra. Rég volt már, a legrégebbi mozdonyom, ami megmaradt egy „TT Zeuke” 118 146-0 pályaszámú NDK dízelmozdony, 1976 karácsonyán kaptam. Már nagyon régen nem járattam meg, de még üzemképes.
2021. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!