Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészetben mennyi ideig...

Kertészetben mennyi ideig vannak ált. A növények?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy olyan növényt veszek, amit megfelelően tartok, de tönkremegy hamar? Azt mondták, ide hozzák az igényesebb növényeket, és kertészetben jól vannak, de már mire nálam lesznek tönkre mennek. Van ilyen?
2010. szept. 18. 15:34
 1/2 hell-ikon ***** válasza:

Naná, hogy van!

S ez -többnyire- független attól meddig áll a kertészetben.

Sokkal inkább befolyásolja, hogy mibe van ültetve és az, hogy a kertészetben mi az amit megkap nálad meg nem (vagy éppen ott ahonnan idehozták pl. Hollandia).


A válasz pedig:

Többnyire színtiszta tőzegbe vannak ezek a szerencsétlen növények ültetve virágföldet (uram bocsá' földet) csak akkor "láttak" ha megmutatták nekik. a tőzeg tápanyagtartalma önmagában erősen konvergál a 0 felé. Ezt a kertészetekben ill. a származási helyén spéci tápokkal pótolják (sőt még azt is ami nem volna muszáj a növénynek, de fő a jó eladhatóság).

Ezért amint megveszel egy növényt meg kell keresni milyen típusú földet kíván és abba át kell ültetni, amilyen gyorsan csak lehet vásárlás után.

Nem biztos, hogy így is megmarad, de az esélyeid hatványozódnak ahhoz képest, mintha hagynád az eredetileg megvásárolt trutymóban.

2010. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekünk kertészetünk van és én is dolgoztam ott. Igyekeztem mindig becsülettel tájékoztatni mindenkit a megvásárolt növény tartásáról. De sajna valahol az eladásra mennek rá és fényezik a növényt esetleges tartási nehézségeit (talajigény, télállóság, metszés, stb.)eltitkolják.
2010. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!