Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell kèzileg a chilit...

Hogyan kell kèzileg a chilit beporozni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a pollenes fülpucolót,ecsetett,fogkefét óvatosan hozzádörgöljük a bibéhez.Csak azt nem tudom hogy a virágból honanna szerezük a virágport pollent.Ha ez nem így van javítsatok ki

2022. máj. 28. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A porzókon van a pollen.
2022. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a porzók a virágban hol helyekednek.Meg úgy is lehetséges hogy egy virágnak a pollenját öszeszedem és ugyan annak a viragnak a bibéjét meg pororom vele?
2022. máj. 28. 21:21
 3/8 A kérdező kommentje:
És azt is hallotam hogy az hatékonyabb ha egy nem beporzott leszakított virággal virágszirommal dörzsölöm a másikat
2022. máj. 28. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy virágot, és meglátod a porzókat.

Vagy előtte írd be a képkeresőbe, hogy paprika virága, és akkor nagyobb méretben látod.

A chilik jellemzően önporzók, a saját virágpor is megfelel.

Persze, egyszerűbb egy leszakított virággal porozni, de az már nem fog teremni, ha leszakítod. (Nem virágszirommal kell porozni, hanem a porzókkal.)

2022. máj. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok nagyon köszönöm megnéztem képen és az a sok kis száracskák a bibe mellet azok a porzók ha nem javítsatok ki.És akkor az egész virágot leszakítom és azokat a száracskákat hozákenem a bibéhez ?
2022. máj. 29. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, azok a porzók.

De ha leszeded, akkor az a virág már nem fog teremni.

Ha nem kell sokat porozgatni, akkor nem nagy munka papírral se, én azt szoktam használni. Ha újságpapírból vagy hasonló minőségű papírból szakítasz egy kis hegyes szögű fecnit (mindkét oldala szakítva legyen), akkor a lap szélei mintegy "szőrösek" lesznek, és ezt is használhatod, mert ráragadnak a virágporszemcsék. Összevissza matatsz vele a virágok belsejében, aztán majd megtörténik a megporzódás.

2022. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok nagyoooon köszönöm
2022. máj. 29. 13:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem és fülpucolót fogok használni.
2022. máj. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!