Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt a répa és paradicsom...

Ezt a répa és paradicsom palántát már ki kéne ültetni a kertbe a balkonládából?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Vagy nagyon satnyák, nem lesz belőlük semmi?

Első próbám magról, áprilisban ültettem 😁


2022. jún. 5. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Répát nem szoktak palántázni, azt egyböl helybe vetik.

A paradicsomot meg már rég ki kellett volna tenni.


MEgpróbálhatod ezeket kiültetni, de ne várj túl sokat.

2022. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomnak van esélye.

Sárgarépát nem palántálni kell,a helyére kell ültetni.

2022. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A répát nen szokás palántázni, nem fogod tudni átültetni, nem bírja, dobhatod is ki.


A paradicsomok sem néznek ki túl jól, nem is lett volna szabad ilyen sűrűre hagyni őket, de ha a nagyobbakat átülteted, talán leyz még belőle valami.

2022. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél még inkább a piacon palántát, ez a paradicsom annyira fényhiányos hogy azonnal leégeti majd a júniusi forró nap. Nem hiába kell palántázni május elején.

De ennyi erővel szabad földbe is vethetted volna a paradicsom magot sokkal szebb növényeid lennének.

Legközelebb a paradicsomot márciusban vesd el április közepétől meg szoktasd a kinti naphoz rakd ki a szabadba cserepestől nappalra.


A répát azt nem is ertem mit akarsz vele dobd ki ahogy van.

2022. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már palántáztam egyeléskor kihúzott répát oda, ahol a lótetű kiette. Megmaradt a többség, de aránytalanul nagy munka, nem ajánlom senkinek. Ezt én is kihajítanám a helyedben.

Áprilisban már helybe (kertbe) vetve is késői a répa, nem is értem, miért jutott eszedbe a láda. Március második felében nyugodtan mehet a kertbe, én már szedtem ki levesbe, ahol sűrű volt, mutatóujjnyi vastag a nagyja.

Paradicsomot is nyugodtan lehet április közepén helybe, a kertbe vetni. Viszonylag lassan kel, egy héttel később terem, mint a szabadgyökerű palánta, de kétszer akkora bokorrá fog nőni, és kétszer annyi fog teremni rajta. Csak sok munka az apró paradicsom gyomlálása.

Ha ládában nevelsz palántát, akkor ha van megfelelő (nappal világos, éjjel hűvös) helyed, akkor március közepén fogj neki. Ha nincs helyed, akkor március legvégén vesd, és a kelés napjától minden lehetséges alkalommal kint tartsd a szabadban, napos helyen, amikor csak elég jó ehhez az idő. Nappal már ilyen 12 fok is elég, ha süt a nap, éjjel meg elég a 2-3 fok is, ha nem akarod bevinni hűvös, de nem hideg helyre. Én is nagyjából így nevelem, egy hónapja kiültettem, most már kell majd karózni, mert el akarnak dőlni a nagy vastag szárak.

Ja, és ne így ész nélkül szórd a magot, ez olyan, mint a fű. Ha véletlenül túl sűrűn kel, fogj egy ollót, és ritkítsd meg, ekkora ládában maradhat mondjuk 10 db. Ezeket nem is tudod úgy szétszedni, hogy ne szakadjon le az egymásba fonódott gyökerük. És mint írtam, ne bent kínozd, hanem tedd ki a napra, szoktatás után. Tápoldatozni is kell, ezeknek az egyik problémájuk az éhezés.

2022. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!