Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növénnyel érdemes...

Milyen növénnyel érdemes befuttatni a drótkerítést?

Figyelt kérdés
A hátsó kertben drótkeritésünk van a szomszéd felől. Sokat vagyunk a kertben, ahogy ők is, kb olyan, mintha közös kertünk lenne. Eléggé zavaró. Gondoltam befuttatom valamivel a kerítést. De aztán eszembe jutott, hogy mivan ha átkúszik hozzájuk és zavarni fogja őket? Vagy ha lombhullató növényt választunk, a lehulló levelek nyilván az ő kertjükbe is hullanak. Teljesen jó kapcsolatban vagyunk egyébként. Ötleteket várnék, más hogy oldotta ezt meg.
2022. jún. 6. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Elé - a ti kertetek területén - nem tudsz ültetni sövényt??? A fagyal hamar megnő... VAgy esetleg tuja, ciprus....
2022. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jó kapcsolatban vagytok(még). én ezt úgy oldottam meg, hogy a kerítéssel párhuzamosan 1 méterre húztam egy másikat, arra zöld kerti hálót, elé ideiglenesen csicsókát. A kerítésre borostyánt futtattam.

Jól gondozható, átláthatatlan,örökzöld. Béke van.

2022. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem muszaj semmit se ultetni, fel lehet rakni belatasgatlot, pl halot.
2022. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

-ültess a kerítéstől min. 1-1,5m-re babérmeggyet, örökzöld, igénytelen, pár év alatt 2-3m magas


-húzz ki a kerítéstől 1m-re egy másik egyszerűbb kerítés és futtas rá vadszőlőt, nagyon gyorsan nő és ősszel szép színei vannak.

2022. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Futtass rá japán loncot! Én is azt futtattam rá, a szomszéddal megbeszéltem. Sokkal könnyebben kordában lehet tartani mint egy borostyánt vagy egy vadszőlőt, jó illatú a virága és télizöld.
2022. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kerítésre futtatás 2 alapelve:

1. Beszéld meg a szomszéddal.

2. Legyél benne teljesen biztos, hogy a kerítés kibírja. A sok növény súlya a kerítés tetejét le tudja húzni fél méterrel is, a végoszlopok bedőlnek. Láttam már ilyent nem egyet. Ha nem teljesen zárt udvar, szélirányból nyitott, akkor simán kidől majd az egész egy viharban. Ilyet is láttam már.

2022. jún. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!